سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد

نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد

نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد عصر روز دوشنبه با حضور یادگاران دوران دفاع مقدس، جمعی از مسئولان شهرستان و خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران در سالن اجتماعات علامه شهیدی مجتمع دانشگاهی امام خمینی(ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد.

جواد تاجیک، جانشین بسیج دانشجویی کشور در این یادواره با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: مجالس بزرگداشت یاد و نام شهدا می‌تواند ارزش‌های انقلاب اسلامی را زنده کرده و به نسل‌های کنونی منتقل کند.

وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان غیور انقلاب اسلامی در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دفاع مقدس که خود موجبات اقتدار این کشور در عرصه بین‌المللی را فراهم کرد، مرهون رشادت‌های بی‌دریغ رزمندگان اسلام است.

جانشین بسیج دانشجویی کشور بابیان خاطراتی از دفن شهدا در سال‌های گذشته در نقاط مختلف کشور، عنوان کرد: شهدا همواره چراغ راه و رهنمون ما در شناسایی پیکرهای مقدسشان بوده‌اند به‌گونه‌ای که معجزات و کراماتی که آن‌ها در هنگام تفحص و دفن برجای گذاشته‌اند این مهم را به اثبات رسانده است.

وی با اشاره به حوادثی که در جریان دفن شهدای گمنام در کشور به وقوع پیوسته است، بیان کرد: شهدا همواره رسالت مهم هدایت خود را به‌درستی انجام داده و همچنان به این مهم اقدام می‌کنند چراکه آن‌ها چراغ راه بشریت بوده و هستند.

جعفر حیدری، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در این یادواره بابیان اینکه سال گذشته دو شهید گمنام در این دانشگاه آرام گرفتند، اظهار داشت: حضور این شهدا در این مکان برای دانشگاه مایه خیروبرکت بوده و فضای معنوی به دانشگاه بخشیده است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در کشور، افزود: شهدای گران‌قدر دوران دفاع مقدس با رشادت‌های خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند و توانمندی و قدرت کنونی ایران مدیون خون شهدا است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد عنوان کرد: در سایه مجاهدت‌های این افراد هم‌اکنون ایران به‌عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان شناخته‌شده و کشورهای ابرقدرت در مقابل ایران زانو زده‌اند.

وی بابیان اینکه جنگ نرم علیه ایران اسلام همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: رشادت‌های شهدا در میدان مقابله با تهاجم نظامی اینک در قالب مقابله با جنگ نرم دشمنان نمود پیداکرده است که این مهم زمینه آمادگی همه دلسوزان کشور را درزمینه‌های مختلف می‌طلبد.