رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

نسل آینده‌ساز کشور باید انقلابی تربیت شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

نسل آینده‌ساز کشور باید انقلابی تربیت شوند

نسل آینده‌ساز کشور باید انقلابی تربیت شوند

امام جمعه پلدختر گفت: نوجوانان و جوانان ما آینده‌سازان این مرز و بوم هستند و باید انقلابی تربیت شوند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌محمد لروند در جشن شکوفه‌های انقلاب که در سالن همایش‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش طلایه‌دار پرورش و تربیت انقلابی و اسلامی کودکان و نوجوانان این مرز و بوم است، چراکه آینده‌سازان ایران اسلامی نوجوانان و جوانانی هستند که به خوبی با آرمان‌های انقلاب و فرهنگ پربار ایران اسلامی آشنایی دارند و در جهت خدمت به وطن خود را آماده می‌کنند.

وی تصریح کرد: توجه زیاد به امور پرورشی در آموزش و پرورش و اجرای برنامه‌های زیبا و آموزنده توسط اساتید برجسته و با اخلاق برای کودکان و نوجوانان امری اجتناب‌ناپذیر است به این دلیل که روح و فکر جوانان و نوجوانان امروزی به‌روز است و ما باید مطابق علاقه‌مندی‌ها و ریشه‌های ناب اخلاقی اسلامی برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.

لروند با تاکید بر همکاری رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مطبوعات با همکاری هم می‌توانند با نوشتن و به تصویر کشیدن الگوها و ارائه راهکارهای زندگی و رواج اندیشه‌های پاک در اجتماع در جهت سلامت روانی و فکری جامعه بسترسازی کنند، همچنین نقش صدا و سیما نیز به عنوان یک رسانه و نهادی کلی بسیار مهم است که مسئولان مرتبط با این نهاد از اساتید و روحانیون و حتی اندیشه‌های جوانان و نوجوانان ایران اسلامی به خصوص لرستان در مرکز صدا و سیما استفاده کنند، تا شاهد شکوفایی خلاقیت‌های روزافزون آتیه‌سازان‌مان باشیم.

وی ادامه داد: احترام به بزرگ‌ترها و پدر و مادر و همچنین محترم شمردن و ارزش قائل بودن برای مقام معلم از کلیدی‌ترین مسائلی است که آموزش و پرورش و همه فرهنگیان باید آن را مدنظر داشته باشند، همچنین جوانان و نوجوانان‌مان باید در کنار درس علم اخلاق را نیز یاد بگیرند و این امر با حضور در مساجد و شرکت در بحث‌های اعتقادی و فرهنگی امکان‌پذیر است.

لروند افزود: نوگلان و آتیه‌سازان ما باید در فراگیری علم و دانش و انجام امور روزانه خود خوش‌زبان، خوش‌قریحه و مودب باشند و همیشه به اطرافیان‌شان احترام بگذارند و در جهت فراگیری و آشنایی با تاریخ و فرهنگ انقلاب اسلامی توسط خانواده‌ها و آموزش و پرورش راهنمایی شوند، تا ان‌شاالله شاهد پرورش جوانان افتخار‌آفرین لر‌زبان باشیم.

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان باید مفاهیم دینی را از جان و دل دریافت کنند، تصریح کرد: اساتید و آموزگاران نقش ویژه‌ای در تربیت آینده فرزندان انقلاب دارند، زیرا نسل سوم انقلاب در بحبوحه تهاجم فرهنگی نیازمند راهنمایی‌ها و حمایت‌های فکری است، تا در طوفان رسانه‌ها و برنامه‌های مهاجم راه را گم نکنند و دچار اشتباه نشوند، چراکه این جوانان هستند که مملکت را تامین و تجهیز می‌کنند.

امام جمعه پلدختر گفت: توجه ویژه به نمازخانه مدارس، ساخت پارک‌ها و شهربازی‌ها در ارتقا روحیه کودکان و نوجوانان بسیار تاثیرگذار است و مسئولان باید این مسائل را مورد بررسی قرار دهند، زیرا این امر نشان‌دهنده همدلی، همکاری و احترام به خواسته‌های نوجوانان و نوگلان انقلاب است.

این مسئول در پایان از حضور حجت‌الاسلام موسی بحرکاظمی از اساتید برجسته قم قدردانی نمود و برای وی و همه افرادی که در جهت تعمیق اهداف انقلاب با اجرای برنامه‌های جذاب تلاش می‌کنند، آرزوی موفقیت و سلامت کرد.