جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

نصب تجهیزات برق در نقاط مختلف علت قطعی برق پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب تجهیزات برق در نقاط مختلف علت قطعی برق پلدختر

نصب تجهیزات برق در نقاط مختلف علت قطعی برق پلدختر

فرماندار پلدختر گفت: نصب تجهیزات برق در نقاط مختلف شهر علت قطعی برق روز چهارشنبه پلدختر بوده است.

قدرت‌الله ترابی‌نژاد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار کرد: به علت اضافه شدن برخی تجهیزات به شبکه برق پلدختر برق شهر در ساعاتی از این روز قطع شده است.

وی گفت: این تجهیزات با هدف تامین برق شهر پلدختر از نیروگاه گازی در مواقع بحرانی خریداری و امروز در نقاط مختلف شهر نصب می‌شوند، این تجهیزات به صورت منطقه‌بندی شده نصب شده و نصب آن یک ساعت به طول می‌کشد و در حین عملیات نصب این تجهیزات برق آن منطقه قطع می‌شود، اما برق سایر نقاط وصل است.

فرماندار پلدختر خاطرنشان کرد: اخیرا به علت وقوع پدیده ریزگردها چند ترانس برق شهرستان در رابطه با طوفان ریزگردها منفجر شد و از بین رفت و خساراتی به پست برق کارخانجات، لوازم برقی خانگی مردم و تاسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی شهرستان وارد شده بود، به همین علت و همچنین احتمال قطع برق سراسری این تجهیزات نصب می‌شوند، تا در مواقعی که در موارد بحرانی نظیر ریزگردها برق شهرستان از مدار خارج می‌شود، نیروگاه گازی مهرگان پلدختر وارد مدار شود و برق شهر را تامین کند.

ترابی‌نژاد تصریح کرد: با نصب این تجهیزات از برق تولیدی این نیروگاه به عنوان یک منبع تولید برق در مواقع اضطراری و بحران در پلدختر استفاده می‌شود و نصب تجهیزات سکسیونر برق پلدختر تا غروب امروز به پایان می‌رسد.

گفتنی است، به دلیل نصب تجهیزات سکسیونر برق پلدختر در نقاط مختلف شهر، برق این شهر در مناطق مختلف در ساعاتی از روز چهارشنبه قطع شده است.