رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

نصب ۱۰۲ دستگاه دوربین سیار راهنمایی و رانندگی در محورهای لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب ۱۰۲ دستگاه دوربین سیار راهنمایی و رانندگی در محورهای لرستان

نصب ۱۰۲ دستگاه دوربین سیار راهنمایی و رانندگی در محورهای لرستان

رئیس پلیس‌راه لرستان گفت: ۱۰۲ دستگاه دوربین سیار راهنمایی و رانندگی در ایام نوروز جاده‌های لرستان را کنترل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ مرتضی چغلوند شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان با بیان اینکه سرعت مطمعنه برای محورهای لرستان 100 کیلومتر اعلام شده است، اظهار داشت: پلیس راه لرستان امسال با 96 دستگاه خودرو و 102دستگاه دوربین سیار و نیز با یک برنامه‌ریزی مدون و کارشناسی شده تر از سال‌های قبل به استقبال نوروز می‌رود.

وی با بیان اینکه حضور خودروهای کنترل نامحسوس در بحث کاهش تصادفات و کنترل سرعت بسیار تأثیرگذار است، افزود: ما حداقل 15 دستگاه احتیاج داریم تا بتوانیم جاده‌های اصلی لرستان را پوشش دهیم.

رئیس پلیس‌راه لرستان با بیان اینکه بیشتر تصادفات در ساعات 12 تا 2 بعدازظهر رخ می‌دهد که مأموران پلیس محل خدمت را برای استراحت و ناهار ترک می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه 73 درصد تخلفات رانندگی در جاده‌ها انجام می‌شود، باید فرهنگ‌سازی لازم در رابطه با رعایت قوانین در جاده‌ها انجام بگیرد.

وی با اشاره به لزوم آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز استان، تصریح کرد: در برخی از موارد محموله‌های تانکرهایی که در جاده‌ها تردد می‌کنند، مشخص نیست و چه بسا در صورت واژگونی، پاشیدن آب توسط آتش‌نشانی، سبب شعله‌ورتر شدن حریق شود، بنابراین باید این محموله‌ها شناسایی شوند و یا کارگروهی برای مدیریت و جمع‌آوری آنها در صورت واژگونی در نظر گرفته شود.

سرهنگ چغلوند با بیان اینکه برای روزهای پرتردد نوروز، محدودیت تردد کامیون و تریلر اعلام شده، خاطرنشان کرد: در روزهای 26، 27 و 29 اسفند و نیز 12 و 13 فرورودین که روزهای پرتردد ایام نوروز محسوب می‌شوند، جایگاه‌های سوخت برای خدمت‌رسانی به مسافران آماده باشند و اگر امکان‌پذیر است، تانکرهای سیاری برای سوخت‌رسانی به کسانی که در راه می‌مانند، در مسیر جاده‌ها مستقر شود.