رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

نظارت بر بازار موبایل بروجرد و برخورد با متخلفان تشدید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر بازار موبایل بروجرد و برخورد با متخلفان تشدید می‌شود

نظارت بر بازار موبایل بروجرد و برخورد با متخلفان تشدید می‌شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: اکیپ‌های ویژه بازرسی برای بررسی فاکتورهای خرید در بازار موبایل شهرستان بروجرد اعزام می‌شود تا با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد و در صورت وجود تخلف پرونده قضایی تشکیل شود.

محمدرضا علوی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، با اشاره به علت ایجاد نوسان قیمت در بازار موبایل این شهرستان اظهار داشت: وجود نوسانات قیمت در بازار موبایل به‌دلیل اینکه معمولاً این بازار رقابتی است، طبیعی بوده و دور از انتظار نیست.

وی با تأکید بر لزوم نظارت جدی بر بازار عرضه موبایل در این شهرستان افزود: ممکن است برخی فروشندگان به دلیل واردکردن موبایل از مبادی غیرقانونی و غیررسمی قیمت‌های آن‌ها با دیگر فروشندگان تفاوت محسوسی داشته باشد که باید فاکتورهای فروش این فروشندگان بررسی شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد عدم ارائه لوازم جانبی گوشی‌های تلفن همراه از سوی فروشندگان را یکی از تخلفات رایج در این بازار دانست و تصریح کرد: هرچند این کار خود یک تخلف محسوب می‌شود و باید با متخلفان برخورد قانونی شود اما ممکن است فروشنده‌ای به دلیل فروش جداگانه لوازم جانبی موبایل سود بیشتری کسب کند و قیمت موبایل عرضه‌کننده به مشتری را نسبت به دیگر صنوف کاهش دهد.

وی تصریح کرد: موبایل به‌عنوان یک کالای اساسی محسوب نمی‌شود بنابراین قیمت‌های ارائه‌شده توسط فروشندگان نمی‌تواند در یک محدوده باشد و وجود تفاوت قیمت در صنوفی که قصد جذب مشتری و یا ارائه تخفیف رادارند طبیعی است.

علوی زاده خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت نیرو اکیپ‌های ویژه بازرسی برای بررسی فاکتورهای خرید در بازار موبایل شهرستان بروجرد اعزام می‌شود تا با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد و در صورت وجود تخلف پرونده قضایی تشکیل‌شده و بر اساس جرم انجام‌شده متخلفان جریمه خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشدید بازرسی‌های در بازار عرضه میوه و خشکبار شب یلدا در این شهرستان خبر داد و گفت: نرخ مصوبی برای آجیل و یا شیرینی وجود ندارد و بسته به نوع جنس باقیمت‌های خرید متفاوت عرضه می‌شود اما اصل مطلب درصد سود قانونی نهایتاً 12 درصد در خرده‌فروشی‌ها است که باید به این اجناس اضافه شود و عدم رعایت آن و اخذ سود بیشتر تخلف محسوب شده و با متخلفان در بازرسی‌ها برخورد قانونی می‌شود.