جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نظارت بر حوزه غذا و دارو در لرستان تشدید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر حوزه غذا و دارو در لرستان تشدید شد

نظارت بر حوزه غذا و دارو در لرستان تشدید شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان از تشدید نظارت های این نهاد در حوزه غذا و دارو خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام براری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ارجاع موضوع ضرورت افزایش نظارت ها در حوزه بهداشت و درمان استان از سوی رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در پی این موضوع نظارت های تعزیرات حکومتی استان به ویژه در حوزه غذا و دارو تشدید شد.

وی با بیان اینکه موارد متعددی را به صورت بازدید میدانی از واحدهای فروش دارو داشته ایم، تصریح کرد: منشاء بخشی از تخلفات صورت گرفته در داروخانه های لرستان، خارج از استان است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان با تاکید بر اینکه با هرگونه تخلف در حوزه فروش دارو در داروخانه ها چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی برخورد می شود، افزود: حضور مسئول فنی به عنوان پزشک داروساز در ساعت کاری داروخانه مورد تاکید قانون بوده و بر حضور پزشک داروساز در داروخانه اعمال نظارت می کنیم.

براری با بیان اینکه داروخانه ای که مسئول فنی نداشته باشد حق فروش دارو را ندارد، تصریح کرد: تا حدودی داروخانه ها بر اساس فاکتور رسمی که دارند دارو می فروشند و ممکن است تخلفات در این حوزه باشد که فرد نه بر اساس قیمت فاکتور و نه بر اساس قیمت روی جلد دارو را بفروشد و در واقع نرخ سومی را تعیین کند.

وی با تاکید بر اینکه با این داروخانه ها برخورد می کنیم، افزود: در قالب شعب سیار به این نوع تخلفات رسیدگی می شود.