رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظارت بر نحوه انتخاب و ذبح دام در کشتارگاه بروجرد تشدید شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر نحوه انتخاب و ذبح دام در کشتارگاه بروجرد تشدید شود

نظارت بر نحوه انتخاب و ذبح دام در کشتارگاه بروجرد تشدید شود

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: نظارت بر نحوه انتخاب و ذبح دام مرغوب در کشتارگاه بروجرد تشدید شود.

اشرف چگنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به بازدید اخیر شورای اسلامی شهر بروجرد از کشتارگاه نهاوند اظهار داشت: کیفیت ارزش غذایی گوشت دام ذبح شده در کشتارگاه شهرستان بروجرد پایین‌تر از شهرهای همجوار است.

وی با اشاره به علت افت ارزش غذایی گوشت دام ذبح شده در کشتارگاه بروجرد افزود: گوسفندی که در کشتارگاه این شهرستان ذبح می‌شود اغلب از میان گوسفندان ماده که ارزش غذایی گوشت آنها کمتر است انتخاب می‌شود حال آنکه این رویه براساس مشاهدات انجام شده در شهرستان‌های همجوار مخالف این امر است و در این کشتارگاه‌ها اغلب از گوسفند نر برای کشتار استفاده می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد وجود واسطه و دلال در بازار تبادل دام را علت ذبح گوسفند ماده در  کشتارگاه این شهرستان دانست و عنوان کرد: متاسفانه برخی سودجویان بدون در نظر گرفتن کیفیت غذایی گوشت دام نر و ماده به دلیل قیمت پایین‌تر گوشت ماده اقدام به خریداری این دام و انتقال به کشتارگاه برای ذبح می‌کنند حال آنکه ارزش غذایی گوسفند ماده به مراتب پایین‌تر از گوسفند نر است.

وی تصریح کرد: نرخ عرضه گوشت گوسفندی در قصابی‌ها و مراکز عرضه مجاز این شهرستان بدون در نظر گرفتن ارزش غذایی آن با دیگر شهرهای همجوار یکسان است بنابراین شهروندان بروجردی هم باید از گوشت دارای ارزش غذایی بالاتری استفاده کنند.

چگنی عنوان کرد: ذبح و انتخاب دام مرغوب در کشتارگاه بروجرد باید با نظارت بیشتر مسئولان امر انجام شود تا گوشتی با ارزش غذایی بالاتر به دست شهروندان برسد.

عضو شورای شهر بروجرد خاطرنشان کرد: نباید عده‌ای واسطه‌گر سودجو به دلیل منافع خود فرصت حضور در بازار عرضه و تبادل دام زنده را بیابند و دامی که ارزش غذایی گوشت آن کم است با همان قیمت را روانه بازار مصرف شهروندان کنند.