رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

نظام سلطه به دنبال حذف مفهوم خانواده بین مسلمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

نظام سلطه به دنبال حذف مفهوم خانواده بین مسلمان است

نظام سلطه به دنبال حذف مفهوم خانواده بین مسلمان است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان گفتند: نظام سلطه به دنبال حذف مفهوم خانواده بین مسلمان است، زیرا نهاد خانواده بنیادی‌ترین و اصیل‌ترین نهادی است که اصلاح جامعه به آن مربوط می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان، اظهار داشت: مسئولان استان نباید نسبت به مشکلات مردم در شهرستان بی‌تفاوت باشند چرا که باید از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را بررسی کنند.

وی با بیان این‌ که کارها باید بر اساس عدالت انجام شوند، افزود: شاید خیلی از کارها بر اساس مدیریت غربی باشد که مدیریت اسلامی این کارها را برنمی‌تابد.

امام‌جمعه پلدختر با اشاره به این‌که عدالت باید سرلوحه هر کار قرار گیرد، عنوان کرد: مدیریت اسلامی به دنبال اجرای عدالت در جامعه است، بنابراین عدالت باید در تمام سطوح، موردن ظر همه  قرار گیرد و مسئولان از نقد و نقادان استقبال کنند و آن را به‌ عنوان هدیه بپذیرند چرا که جامعه‌ای که بخواهد بدون نقد حرکت کند جامعه‌ای بیمار است.

وی بیان کرد: آموزش‌ و پرورش با این اداره عریض و طویل باید وارد جامعه شود، مشکلات را از نزدیک ببیند و نسبت به مشکلات بی‌تفاوت نباشد.

سوری تصریح کرد: کسی که مسئولیتی را می‌پذیرد باید تمام جوانب آن را در نظر بگیرد و نسبت به ارباب‌رجوع تکریم کند چراکه مردم ولی‌نعمت و صاحبان اصلی انقلاب هستند.

وی به سالروز نزول آیه "هل اتی" و روز خانواده اشاره و خاطرنشان کرد: نظام سلطه به دنبال حذف مفهوم خانواده بین مسلمان است زیرا نهاد خانواده بنیادی‌ترین و اصیل‌ترین نهادی است که اصلاح جامعه به آن مربوط می‌شود.

امام‌جمعه پلدختر با بیان این‌که متأسفانه در شرایط کنونی در جامعه ما، خانواده با چالش‌های فراوانی مواجه است، گفت: در غرب، نهاد خانواده بسیار متزلزل است و متأسفانه غرب‌زده‌ها در پی آن‌ هستند که این بیماری را به کشورهای اسلامی از جمله ایران صادر کنند.

وی اظهار داشت: 11 میلیون نفر جوان  زیر 35 سال در کشور مجرد بوده که بیشتر آن‌ها با مشکلاتی  از قبیل بیکاری مواجه هستند.

سوری افزود: بعضی از جوانان نمی‌خواهند مسئولیت ازدواج را بپذیرند و کار کارمندی و پشت‌میزنشینی می‌خواهند ولی کار حتماً در کارمندی خلاصه نمی‌شود.

وی با بیان این‌که اگر خانواده مستحکم شود پایه‌های دین مستحکم می‌شود، عنوان کرد: از هر پنج ازدواج یکی به طلاق منجر می‌شود که این افزایش طلاق باید ریشه‌ای حل شود.

امام‌جمعه پلدختر  به سه عنصر اصلی و بسیار مهم در قیام امام حسین (ع) اشاره و بیان کرد: علم، منطق، حماسه، عزت و عاطفه  بود که در این قیام زن و بچه‌هایش را به اسارت بردند.

وی تصریح کرد: اهداف اصلی امام حسین(ع) در قیام عاشورای حسینی، اصلاح مفاسد، احیای روش پیامبر (ص) و امر به‌ معروف و نهی از منکر بود که نباید به آن‌ها بی‌تفاوت بود.

سوری خاطرنشان کرد: آنچه در ایام محرم مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی باید به آن توجه کنند این است که در مراسم‌های عزاداری حسینی از روحانی استفاده کنند تا حقایق بیان شود.

وی با بیان این‌که ماه محرم، ماه بیعت ویژه با سرور و سالار شهیدان است، گفت: این بیعت ویژه با برپایی مجالس باشکوه عزاداری و شرکت در این مجالس نورانی محقق می‌شود.

امام‌جمعه پلدختر اظهار داشت: ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و الگوی کامل مبارزه با ظلم و استبداد است که ما باید از ظرفیت این ماه در جهت ترویج فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه استفاده کنیم.