رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

نقاط پرحادثه و خط‌کشی علائم در سطح جاده‌های استان لرستان آشکارسازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نقاط پرحادثه و خط‌کشی علائم در سطح جاده‌های استان لرستان آشکارسازی شود

نقاط پرحادثه و خط‌کشی علائم در سطح جاده‌های استان لرستان آشکارسازی شود

رئیس پلیس‌راه استان لرستان گفت: ضرورت دارد نقاط پرحادثه و خط‌کشی علائم در سطح جاده‌های استان لرستان به‌منظور کاهش حوادث جاده‌ای آشکارسازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی چغلوند شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: سنگین‌ترین مأموریت ترافیکی پلیس‌راه مربوط به ایام نوروز است که در این راستا پلیس‌راه لرستان با تمام نیرو و تجهیزات ترافیکی خود به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم بوده و با هماهنگی‌هایی که با سایر سازمان‌های خدمات رسان صورت می‌گیرد امید است آمار سوانح جاده‌ای در نوروز سال 96 به حداقل برسد.

وی با تأکید بر اینکه تابلوهای مسیر تفرجگاه‌ها و اماکن توریستی در سطح جاده‌های استان باید به‌روزرسانی شوند، عنوان کرد: لازم است این تابلوها به‌روز شوند تا مردم از سرگردانی خارج‌شده و جلوی ترافیک‌های احتمالی نیز گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد خودروهای کنترل نامحسوس پلیس‌راه لرستان باید در سطح جاده‌ها و محورهای گردشگری استان افزایش یابد، بیان کرد: در این راستا باید حداقل 20 دستگاه جهت قرارگیری در بین خودروهای محسوس و شناسایی و برخورد با رانندگان متخلف تأمین شود.

چغلوند گفت: هزینه استقرار هر دستگاه خودروی کنترل نامحسوس در روز 80 هزار تومان است که تاکنون حق‌الزحمه خودروهای کنترل نامحسوسی که نوروز سال گذشته در محورهای لرستان مستقر بودند پرداخت‌نشده است.

وی تصریح کرد: استان لرستان یکی از استان‌هایی است که زنجیره کاهش تصادفات آن در ایام نوروز ادامه داشته است که امیدواریم در نوروز سال 96 شاهد کاهش تصادفات در سطح جاده‌های استان لرستان باشیم.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان خاطرنشان کرد:  وجود دست‌فروشان در کنار حریم جاده‌های استان سلامت مردم را تهدید می‌کند و مشخص نیست چه کسی متولی جمع‌آوری آن‌ها است که در این راستا لازم است اداره کل راهداری، پلیس‌راه و شبکه بهداشت با این‌گونه افراد برخورد کنند.

وی بابیان اینکه به دلیل اینکه در ایام نوروز ترافیک در حریم شهرها افزایش می‌یابد، اظهار داشت: در این ایام احتمال برخورد خودروها با عابران وجود دارد که در این راستا لازم است روشنایی ورودی‌ها و خروجی‌های شهرها تأمین شود همچنین مناطقی مانند شهرک بهرامی، کمالوند، تجره و طالقان در خرم‌آباد نیازمند تأمین روشنایی هستند.

چغلوند افزود: رزمایش طرح نوروزی پلیس‌راه هم‌زمان با کل کشور از 25 اسفندماه شروع می‌شود و در این روز مانوری از سوی پلیس‌راه نیز برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه حدود 20 درصد تصادفی‌های سطح جاده‌ها در بیمارستان‌ها فوت می‌شوند، عنوان کرد: بلاتکلیف ماندن اجسادی که در تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز کشته می‌شوند مشکل بزرگی است زیرا 115 و هلال‌احمر حمل این اجساد را قبول نمی‌کند که امیدواریم این اجساد متولی خاصی داشته باشند تا سریعاً جمع‌آوری شوند.

رئیس پلیس‌راه لرستان با تأکید بر ضرورت آشکارسازی نقاط پرحادثه و خط‌کشی علائم در سطح جاده‌های استان بیان کرد: خستگی و خواب‌آلودگی  اصلی‌ترین عامل تصادف در ایام نوروز است بنابراین تعداد استراحتگاه‌های بین‌راهی در سطح جاده‌های استان لرستان باید افزایش یابد  زیرا درصورتی‌که مکانی برای استراحت رانندگان در نظر گرفته شود می‌توان میزان حوادث را کاهش داد.