رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

نقاط کور در محورهای مواصلاتی استان لرستان شناسایی و رفع شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نقاط کور در محورهای مواصلاتی استان لرستان شناسایی و رفع شود

نقاط کور در محورهای مواصلاتی استان لرستان شناسایی و رفع شود

معاون استاندار لرستان گفت: با توجه به حضور گردشگران نوروزی از ۲۵ اسفند ماه شرکت زیرساخت تمامی نقاط کور در محورهای مواصلاتی و محورهای فرعی استان را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمد اصلانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی لرستان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد یکی از علل تصادفات را خستگی مفرط رانندگان عنوان کرد و اظهار داشت: در سطح جاده‌های استان باید استراحتگاه‌ها و پناهگاه‌هایی ایجاد شود تا رانندگان به محض احساس خستگی با متوقف کردن خودروهای خود در این مکان‌ها رفع خستگی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای محورهای ورودی پلاکارت‌هایی برای اعلام فاصله استراحتگاه‌ها باید نصب شود افزود: این استراحتگاه‌ها باید در مکان‌هایی ایجاد شوند که در این مکان‌ها میل توقف در رانندگان وجود داشته باشد.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: نصب بنر و پلاکارت در محورهای مواصلاتی استان لرستان با عناوینی که دارای اثر روانی بسیار زیادی هستند جهت آگاهی بخشی به رانندگان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اصلانی گفت: همچنین باید تابلوها و بنرهایی جهت معرفی مکان‌های دیدنی، اسکان‌های نوروزی و دیگر اماکن شهر در ورودی شهرها نصب شود.

وی تصریح کرد: مخابرات استان لرستان نرم افزاری راه‌اندازی کند که به محض ورود مسافرین به استان لرستان برای آن‌ها پیامک هایی با عنوان در سراسر محورهای مواصلاتی لرستان پلیس وجود دارد، ارسال شود.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه پلیس نباید در مکان‌هایی که جلو چشم رانندگان نیست کمین کند خاطرنشان کرد: پلیس باید در مکان‌هایی مستقر شود که رانندگان از حضور آن مطلع شده و اقدام به انجام تخلف نکنند.

وی اظهار داشت: با توجه به حضور گردشگران نوروزی از 25 اسفند ماه شرکت زیرساخت تمامی نقاط کور در تمامی محورهای مواصلاتی و محورهای فرعی استان را برطرف کند.

اصلانی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه ای استان طی ایام نوروز در راستای پرداخت سریع خسارات وارده در اثر تصادفات باید فعال باشند، افزود: همچنین مراکز معاینه فنی در این ایام به صورت 3 شیفت به فعالیت خود ادامه دهند.

وی عنوان کرد: مسئولان استانی نیز بصورت مستمر باید مواردی  که جنبه توصیه‌ای دارند را در رادیو و صداوسیما بیان کنند.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در سراسر محورهای استان باید پلیس نامحسوس حضور داشته باشد بیان کرد: همچنین اقداماتی از قبیل شناسایی نقاط حادثه خیز و اجرای خاکریز در نقاط پرتگاهی انجام شود.

وی گفت: همچنین در سربرگ قبوض پرداختی شرکت‌های گاز، برق و تلفن از ١٥ اسفند سال ٩٥ تا ١٥ فروردین ماه سال ٩٦  هشدارهای پلیس در راستای رعایت نکات ایمنی ذکر شود.