جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نقش شورای آموزش و پرورش در مسیر توسعه کشور بارز است - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش شورای آموزش و پرورش در مسیر توسعه کشور بارز است

نقش شورای آموزش و پرورش در مسیر توسعه کشور بارز است

امام جمعه بروجرد گفت: شورای آموزش و پرورش در رشد و توسعه این نهاد و حرکت رو به جلو آن در مسیر توسعه کشور نقش موثر و برجستهای دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با خطیر خواندن رسالت نهاد آموزش و پرورش، اظهار کرد: تعلیم و تربیت نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد از وظایف آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در صورتی که آموزش و پرورش بتواند به اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده است، دست یابد، در آینده دیگر دغدغهای برای اداره و سلامت کشور وجود ندارد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه پیشرفت مادی و معنوی کشور در آینده در گرو تلاش کادر آموزشی و اداری آموزش و پرورش است، تاکید کرد: اساس توسعه در بخش نیروی انسانی و حرکت در مسیر توسعه یافتگی است.

ترابی افزود: جامعه فردای ایران اسلامی توسط دانشآموزان و دانشجویان امروز اداره میشود بر این اساس آینده افتخارآمیز ایران اسلامی به دست معلمان رقم میخورد.

وی تصریح کرد: در صورتی که آموزش و پرورش بتواند رسالت خطیر خود را به نحو شایسته انجام دهد، نگرانی و دغدغهای برای آینده کشور وجود ندارد.

ترابی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از مشکلات را باید در فرهنگ جامعه جستجو کرد، ادامه داد: به منظور رفع مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی باید دست به کار فرهنگی زد.

وی اضافه کرد: نقطه آغازین هرگونه تغییر و تحول را باید در آموزش و پرورش جستجو کرد تا نتیجه آن در جامعه به صورت عینی قابل مشاهده باشد.

امام جمعه بروجرد با حساب شده دانستن انتخاب اعضاء شورای آموزش و پرورش در شهرستانها، گفت: این مدیران باید در راستای رفع مشکلات آموزش و پرورش اهتمام ورزند.

ترابی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در بسیاری از برنامهها نقش خود را به خوبی اجرایی میکند، اظهار کرد: همه بخشها، ادارات و نهادها باید در قبال این نهاد احساس مسئولیت کرده و به یاری آن بشتابند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اسکان نوروزی اشاره کرد و گفت: باید شرایط به گونهای مهیا شود که در حد شان و منزلت این شهرستان بوده و گویای میهمان‌نوازی مردمان این دیار باشد.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: باید امکانات رفاهی مراکز اسکان در حد مطلوب تعبیه شود تا مسافران نوروزی که در این مدارس اسکان مییابند، بروجرد را با خاطرهای خوش و به یاد ماندنی ترک کنند.