رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

نماز جمعه آئینه اقتدار حکومت دینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه آئینه اقتدار حکومت دینی است

نماز جمعه آئینه اقتدار حکومت دینی است

امام جمعه موقت خرم آباد از نماز جمعه به عنوان آئینه اقتدار حکومت دینی یاد کرد.

حجت الاسلام قاسم متقی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اوایل مرداد یادآور به ثمر نشستن یکی از آرمان های انقلاب اسلامی و اهداف بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران است چرا که اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اوایل مرداد ماه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه دارای ارکان اساسی عبادی، سیاسی و اجتماعی است، عنوان کرد: نماز جمعه جایگاهی برای آگاهی افزایی و بصیرت افزایی در تمام زمینه های داخلی و خارجی است.

امام جمعه موقت خرم آباد ادامه داد: نماز جمعه نشانه به بلوغ رسیدن عبادت فردی و فعالیت اجتماعی است.

حجت الاسلام متقی نیا نماز جمعه را محل تلاقی دو دریای زلال عبودیت و حاکمیت دینی دانست و تصریح کرد: نماز جمعه تمرین رویارویی با شیطان درون و شیاطین بیرونی است.

وی نماز جمعه را بهترین رسانه ملی و فراملی دانست و افزود: همچنین نماز جمعه محلی برای رشد اجتماعی، سیاسی، عبادی، علمی و اقتصادی کشور است.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه بهترین عامل بازدارنده از کژی ها و منکرهاست، خاطرنشان کرد: نماز جمعه خود امر به معروف بوده و جایی است که امر به معروف در آنجا سامان می پذیرد.

حجت الاسلام متقی نیا نماز جمعه را یکی از ثمرات پیاده شدن فقه حکومتی دانست و بیان داشت: انقلاب اسلامی نتیجه عملیاتی شدن یکی از احکام فقهی و نماز جمعه آیینه اقتدار حکومت دینی است.

وی عنوان کرد: نماز جمعه برای اولین بار در سال ۱۳۵۸ در لرستان با ابلاغ حکمی از سوی امام خمینی(ره) توسط فقیه مجاهد حضرت آیت الله سید محمدنقی شاهرخی در ورزشگاه تختی خرم آباد برگزار شد و پس از آن توسط آیت الله حسینی میانجی و هم اکنون نیز توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی اقامه می شود.

امام جمعه موقت خرم آباد ادامه داد: همچنین حضرت آیت الله صادقی بیش از سی سال امام جمعه موقت خرم آباد را به عهده داشته اند که به همین مناسبت این هفته طی مراسمی از ایشان تجلیل به عمل خواهد آمد.