نماهنگ روز زیارت

نماهنگ روز زیارت از برنامه های تامینی سیمای مرکز لرستان است که روزهای قبل از اربعین به مدت 8 دقیقه از شبکه افلاک پخش می شود.

اربعین حسینی چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) که با ۲۰ صفر مصادف است. مشهور است که اسیران کربلا روز ۲۰ صفر سال ۶۱ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمده‌اند. همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است.زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است و بنابر روایتی از امام حسن عسکری(ع) از نشانه‌های مؤمن دانسته شده است.

۲۰ صفر در ایران تعطیل رسمی است. شیعیان در این روز عزاداری امام حسین می‌کنند و راهپیمایی اربعین شیعیان به سوی کربلا، به یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان، تبدیل شده و در زمره بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان قرار گرفته است. بیشترین زائرانی که در اربعین از دیگر کشورها به عراق می‌روند، از ایران‌اند.

 

نماهنگ هایی با حال و هوای موکب هایی مسیر پیاده روی اربعین حسینی را به تصویر کشیده است. حرکت زائران، جلوه های تصویری عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و پذیرایی از زائران حرم امام حسین (ع) در این نماهنگ ها نمایش داده شده است.

از جمله این نماهنگ ها جان من، شکوه نینوا، اشک سرخ، پای پیاده، زائر کوی حسین و .... می توان نام برد.

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

.