رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

نمایشگاه‌ها معرفی معضلات مواد مخدر در مدارس لرستان برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه‌ها معرفی معضلات مواد مخدر در مدارس لرستان برگزار شود

نمایشگاه‌ها معرفی معضلات مواد مخدر در مدارس لرستان برگزار شود

فرماندار ازنا گفت: برگزاری ‌نمایشگاه‌هایی با محوریت اعتیاد و پرداختن به این موضوع در مدارس، در تمام طول سال الزامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اسد عبدالهی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر یک پدیده اجتماعی، عینی و فراگیر است که بسیاری از کشورها را با مشکل مواجه کرده است.

وی ‌افزود: باید ضمن آسیب‌شناسی پیرامون علل گرایش افراد به سمت مواد مخدر، ارزیابی دقیقی از وضعیت موجود جامعه در رابطه به اعتیاد انجام شود.

فرماندار ازنا ‌‌در رابطه با راهکارهای مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، باید از طریق ساز و کارهای علمی انجام شود و از سلیقه گرایی در این امر خودداری شود، از طرفی فراهم کردن زمینه مشارکت‌های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر نیز بسیار راهگشاست که البته باید قبل از اجرای هر طرحی سطح آگاهی مردم برای شرکت و همراهی در آن سنجیده شود.

وی بیان کرد: آموزش‌ها در حوزه مواد مخدر باید تا مرحله‌ای ادامه یابد که مردم با کسب اطلاعات لازم، به سطح مطلوبی از خود آگاهی برای مصون ماندن از پیامدهای منفی مواد مخدر دست یابند.

فرماندار ازنا ‌بابیان اینکه در پی دستگیری 69 نفر از قاچاقچیان شهرستان ازنا، سه نفر به اعدام محکوم شدند، خاطرنشان کرد: باید برخوردهای قاطعانه‌ و مجازات سنگینی برای قاچاقچیان مواد مخدر در نظر گرفته شود.

عبدالهی گفت: برگزاری پی‌در‌پی نمایشگاه‌هایی با محوریت اعتیاد و پرداختن به این موضوع در مدارس، در تمام طول سال الزامی است.