جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح جابر‌بن‌حیان در پلدختر افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح جابر‌بن‌حیان در پلدختر افتتاح شد

نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح جابر‌بن‌حیان در پلدختر افتتاح شد

نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح جابربن‌حیان با حضور فرماندار شهرستان پلدختر در دبیرستان زینبیه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد فرماندار پلدختر در آیین افتتاح نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح جابربن‌حیان اظهار داشت: علم و نوآوری باید با تمهیدات و بسترسازی در جامعه نهادینه شود.

قدرت‌الله ترابی‌نژاد برپایی این نمایشگاه‌ها را کاری ارزشمند و موثر در راستای تولید علم ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ایجاد روحیه تحقیق و پژوهش و به‌کارگیری یافته‌های علمی در زندگی روزمره دانش‌آموزان است.

وی افزود: امروز علم یک نهضت است و باید در برهه حساس کنونی برای برون‌رفت از مشکلات و توطئه‌های دشمنان انقلاب بارور شود.

فرماندار پلدختر علم را از شاخصه‌های پیشرفت در هر جامعه دانست و گفت: علم معیار و شاخص برای سنجش میزان پیشرفت در هر جامعه است.

ترابی‌نژاد تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها و پروژه‌های علمی باعث تشویق دانش‌آموزان در تحقیقات و باعث شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان می‌شود و باید نسبت به توانمندسازی این دانش‌آموزان که آینده‌ساز کشور هستند اهتمام ورزیم.

وی توسعه علمی را در مقاطع تحصیلی ابتدایی مهم ارزیابی کرد و افزود: بهار آموزش و علم در مقطع ابتدایی و سنین کم دانش‌آموزان و جشنواره جابربن‌حیان شهرستان پلدختر یک رقابت سالم و هیجان‌انگیز علمی برای دانش‌آموزان ابتدایی است و این جشنواره می‌تواند به عنوان ابزار بسیار قوی در خدمت تعلیم و تربیت به معنای واقعی باشد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش پلدختر هدف اصلی این نمایشگاه را ایجاد و تقویت روحیه پرسش‌گری و تعامل سازنده دانست و گفت: جایگاه پژوهش و تحقیق در بین دانش‌آموزان حائز اهمیت است و 35 درصد مدارس ابتدایی شهرستان که شامل 23 مدرسه هستند در این طرح مشارکت داشته‌اند.