جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

نمایشگاه کاریکاتور «توصیه به سربازان آمریکایی» در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه کاریکاتور «توصیه به سربازان آمریکایی» در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

نمایشگاه کاریکاتور «توصیه به سربازان آمریکایی» در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره ارشاد خرم‌آباد گفت: افتتاحیه نمایشگاه کاریکاتور توصیه به سربازان آمریکایی با حضور استاد سید مسعود شجاعی طباطبائی صبح شنبه برگزار می‌شود.

احمد نقدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با افتتاح نمایشگاه کاریکاتور استاد طباطبایی اظهار داشت: افتتاحیه نمایشگاه کاریکاتور توصیه به سربازان آمریکایی با حضور استاد سید مسعود شجاعی طباطبائی انجام می‌شود.

وی افزود: افتتاح این نمایشگاه روز شنبه 17 مردادماه ساعت 10: 30 صبح با حضور جمعی از هنرمندان و استاد سید مسعود شجایی طباطبایی برگزار می‌شود.

رئیس اداره ارشاد اسلامی خرم‌آباد با اشاره به اینکه این مراسم با همکاری و هماهنگی آرش فروغی کاریکاتوریست لرستانی انجام‌شده است، بیان کرد: این مراسم در نگارخانه شهید هژبر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی خرم‌آباد با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان و اداره ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌آباد برگزار می شود.

در این نمایشگاه ‪ 40 اثر از این هنرمند با موضوع حمله‌ آمریکا به عراق در معرض تماشای علاقه‌مندان قرار گرفته است. سید مسعود شجاعی طباطبایی صاحب آثار ارائه شده در نمایشگاه، عضو مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و رئیس خانه کاریکاتور ایران است.

این نمایشگاه تاکنون در 27 شهر ایران در معرض دید عموم قرار گرفته که شجاعی تاکنون در 16 مورد آن حضور داشته است. این هنرمند کاریکاتوریست تاکنون برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی، شرکت در نمایشگاه های جمعی داخلی و خارجی و نشر دو کتاب آموزشی باعنوان "گام به گام روشنفکری" و "کاریکاتور و جایگاه آن" را در کارنامه فعالیت هنری خود ثبت کرده است. دریافت جوایز متعدد ملی و بین‌المللی از جمله جایزه‌ اول "سیریاکارتون سوریه" جز افتخارات هنری این هنرمند محسوب شود.