رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

نمایندگان مجلس نهم به‌جای ماسک زدن لایحه هوای پاک را تصویب می‌کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایندگان مجلس نهم به‌جای ماسک زدن لایحه هوای پاک را تصویب می‌کردند

نمایندگان مجلس نهم به‌جای ماسک زدن لایحه هوای پاک را تصویب می‌کردند

رئیس سازمان محیط‌زیست با انتقاد از عملکرد مجلس نهم در قبال برخی لوایح تقدیم شده به مجلس گفت: ای‌کاش نمایندگان مجلس نهم به‌جای زدن ماسک و بدوبیراه گفتن به ما لایحه هوای پاک را تصویب می‌کردند.

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد گفت: در مجلس نهم نمایندگان به‌جای زدن ماسک و بد بیراه گفتن به ما باید لایحه هوای پاک را تصویب می‌کردند البته در این مجلس سه لایحه دیگر شامل لوایح حفاظت از تالاب‌ها، حفاظت از خاک و ارزیابی نیز به مجلس تقدیم شد اما متأسفانه تنها لایحه ارزیابی در دستور کار مجلس قرار گرفت که نهایتاً مورد تصویب قرار نگرفت.

وی بابیان اینکه رئیس مجلس نهم پیگیری‌های فراوانی برای تصویب این لوایح به عمل آورد اما نمایندگان همراهی نکردند، تصریح کرد: متأسفانه سه لایحه هوای پاک، حفاظت از تالاب‌ها و حفاظت از خاک در دستور کار مجلس قرار نگرفت و حتی منتقدین دولت در یک نوبت بودجه گردوغبار را حذف کردند.

رئیس سازمان محیط‌زیست بیان کرد با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با منتخبین مجلس دهم افزود: خوشبختانه نمایندگان مجلس دهم نگاه ملی به این قضیه دارند و این نیاز کشور است چراکه مسائل زیست‌محیطی مسائلی ملی هستند.

وی بابیان اینکه نداشتن نگاه ملی نسبت به مسائل زیست‌محیطی سبب می‌شود این مسائل فدای مسائل منطقه‌ای شوند، خاطرنشان کرد: چهار لایحه ارزیابی، حفاظت از تالاب‌ها، هوای پاک و حفاظت از خاک در ابتدای مجلس دهم در دستور کار این مجلس با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته قرار گیرد.