رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نهج البلاغه در جامعه و دانشگاه‌ها مهجور مانده است - نمایش محتوای خبر

 

 

نهج البلاغه در جامعه و دانشگاه‌ها مهجور مانده است

نهج البلاغه در جامعه و دانشگاه‌ها مهجور مانده است

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: نهج البلاغه در جامعه و دانشگاه‌ها مهجور مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، نظری در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه لرستان که با موضوع جنگ نرم در نهج البلاغه برگزار شد، افزود: نهج البلاغه در جامعه و دانشگاهها مهجور مانده است و از اینرو ضرورت دارد که اساتید دانشگاه از این کتاب ارزشمند و فاخر نهایت استفاده را ببرند.

وی مهمترین هدف جنگ نرم دشمنان را تغییر باور و فکر افراد جامعه دانست و اظهار کرد: امام علی(ع) در نهج البلاغه به بیان تهدید واقعی دشمن براساس بصیرت و تبیین ماهیت شیطانی وی، هشدار و سفارش به اطاعت از اهل بيت عليهم السّلام، نكوهش كوفيان، بیان مظلومیتها و رساندن آن به گوش دیگران، تبیین ظرفیت و توانمندی رهبری برای دفع تهمتها و شبهات القا شده از سوی دشمن، افشاگری و تبیین حقایق، تبیین جایگاه اهل بیت(ع) و رجوع به آنان پرداخته است.

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان تصریح کرد: در نهج البلاغه آمده است که بنى اميّه، با نور حكمت، جان و دل خود را روشن نساخته و با شعله‏هاى فروزان دانش، قلب خود را نورانى نكرده‏اند، چونان چهارپايان صحرايى و سنگ‏هاى سخت و نفوذ ناپذيرند.

نظری اضافه کرد: دشمنان قصد دارند اسلامیت، ملیت و ارزشهای شهدای دفاع مقدس را در نسل جوان از بین ببرند و این ارزشها را تبدیل به نفرت کنند.