سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نوای لای لای علی اصغر(ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

نوای لای لای علی اصغر(ع)

مادران فرزندان خود را سبز و سیاه‌پوش آورده‌اند تا عزیزان خود را بیمه حضرت علی‌اصغر (ع) کرده و در مکتب سالار شهیدان تربیت کنند و نام حسین(ع) را نه‌تنها بر پیشانی و سربند کودکانشان بلکه بر دل آن‌ها تا همیشه زمان ثبت کنند و این عشق باپوست و استخوانشان عجین شود.

طفل شیرخوار رباب قله حقانیت و مظلومیت شهدای کربلاست و تیر سه شعبه بر گلویش سند قساوت قلب دشمنان اهل‌بیت(ع) است، امروز همه آمده‌اند تا عزادار شهادت سربازی بی‌سلاح باشند که نه کلاه خودی به سر و نه شمشیری در دست داشت اما لشگری با تیر سه شعبه به جنگش آمدند.

نوای «لالا لالا بخواب اصغر گل مادر» در مصلی پیچیده است، مادران نوزادان خود را در آغوش و یا بر روی دست‌ گرفته‌اند و نوزادان مات و مبهوت نظاره‌گر نوازش اشک‌هایی هستند که بی‌اختیار بر گونه‌های مادران جاری می‌شود تا دل داغ‌دیده رباب را تسکین دهند، ربابی که پرپر شدن کودک شش‌ماهه خود را دید و دم برنیاورد.

گهواره‌ خالی به یاد علی‌اصغر امام حسین(ع) بین حاضران دست‌به‌دست می‌شود و مادران با چشمان خیس مملو از اشک درحالی‌که کودکان خود را روی یک دست گرفته‌اند با دست دیگر گهواره را بدرقه می‌کنند.

حال و هوا آن‌چنان معنوی است که انسان را غرق خود می‌کند، ازدحام جمعیت به حدی است که سیل جمعیت از درب‌های ورودی مصلی به سمت داخل همچنان در جریان است، خیلی‌ها امروز آمده‌اند تا شفای بیماران خود را از صاحب این مجلس بگیرند چراکه علی‌اصغر شش‌ماهه باب‌الحوائج است.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست، این چه شمعی است که جان‌ها همه پروانه اوست؛ دل‌ها همه به دور شمعی می‌گردد که سوخت تا نور مکتب اهل‌بیت(ع) باقی بماند و پس از قرن‌ها دیده‌ و دل‌ها به نور این شمع روشن است و داغ حسین(ع) و عزیزانش بر دل‌ها پابرجاست.