رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

نود درصد از جمعیت لرستان زیرپوشش سیستم دیجیتال قرار دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

نود درصد از جمعیت لرستان زیرپوشش سیستم دیجیتال قرار دارند

نود درصد از جمعیت لرستان زیرپوشش سیستم دیجیتال قرار دارند

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: 90 درصد از جمعیت استان لرستان از پوشش دیجیتالی شبکه‌ها بهره‌مند هستند.

محمد بازوند ظهر روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل صدا و سیمای مرکز لرستان با اشاره به اینکه 10 درصد از جمعیت استان لرستان از سامانه دیجیتال استفاده نمی‌کنند، اظهار داشت: دلیل اینکه این تعداد افراد از این سامانه استفاده نمی‌کنند، این است که بیشتر آنها در روستاهای استان لرستان ساکن هستند و برای زیرپوشش قرار دادن این تعداد جمعیت نیازمند اعتبارات فراوانی هستیم.

وی ادامه داد:‌ اعتباری که باید برای باقی مانده جمعیت استان لرستان از پوشش دیجیتالی هزینه شود، برابر است با 90 درصد هزینه‌ای که برای پوشش دیجیتالی جمعیت این استان صرف شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان خاطرنشان کرد: اگر از طریق بودجه استانی 50 درصد اعتبارات این سامانه تأمین شود ما می‌توانیم 50 درصد اعتبارات دیگر را از طریق سازمان صدا و سیما تأمین کنیم.

این مسئول بیان کرد: از طریق صندوق پس‌انداز این سازمان 4 میلیارد تومان وام به همکاران صدا و سیما با کارمزد پایین پرداخت شده که این خود یک رقم بسیار مناسبی است.

بازوند اضافه کرد: تلاش ما این است که فرستنده ماسور را سال آینده به خارج از شهر انتقال دهیم که در این صورت جانمایی آن مشخص شده و امیدواریم این اتفاق در سال آینده بیفتد.

این مسئول تشریح کرد: در اتاق فکر صدا و سیمای مرکز لرستان به دنبال این هستیم که از کارشناسان مجرب در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه استفاده شود؛ هرچند تاکنون برنامه‌های صدا و سیمای لرستان از پشتوانه خوبی از جمله اساتید و کارشناسان برخوردار بوده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان عنوان داشت: تعهد سالانه ما در سال جاری 4 هزار و 550 ساعت برنامه رادیویی و 1464 ساعت برنامه تلویزیونی در سطح ملی این میزان تعیین شده است.

بازوند یادآور شد:‌ علاوه بر برنامه‌هایی مانند نوا و نما، برنامه اقلیم و برنامه‌های رادیویی نیز به شبکه‌های سراسری لرستان اختصاص یافته است.

وی تأکید کرد: امسال شهرستان پلدختر، شهر معمولان، زاغه، بیرانشهر، رومشکان، سپیددشت و بخش‌هایی از شهرستان دورود از نعمت دیجیتال برخوردار شده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان توضیح داد: سال آینده نیز منطقه کمالوند خرم‌آباد، امامزاده محمد کوهدشت و چند نقطه دیگر استان زیرپوشش شبکه‌های دیجیتالی قرار می‌گیرند.

این مسئول به برنامه‌های نوروز امسال اشاره کرد و گفت:‌ به دنبال این هستیم سرمایه‌های خدادادی لرستان را در حوزه‌های مختلف مسافران و گردشگران معرفی کنیم.

بازوند اذعان داشت: در ایام نوروز صبح‌ها 130 دقیقه و عصرها 120 دقیقه برنامه‌های مختلفی را در ایام نوروز در نظر گرفته‌ایم.

این مسئول خاطرنشان کرد:‌ صدا و سیما در مسیر صراط مستقیم نظام اسلامی و حکومت اسلامی حرکت می‌کند و وابسته به هیچ حزب و جناحی نیست.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان در ادامه اضافه کرد: امروز قدرت‌مندترین کشور دنیا کشوری است که از دانایی و فرهنگ برخوردار باشد، از این رو ایران اسلامی امروز به عنوان قطب برتر در بین کشورهای دنیا سر برافراشته است.

 

بازوند گفت: صدا و سیمای مرکز لرستان طی سال جاری رتبه‌های برتری را در سطح کشور به دست آورده و از آنها رتبه برتر رادیو توسط 200 نفر از عوامل رادیوی استان لرستان بوده است.

 

این مسئول در پایان تصریح کرد: در حوزه خبر 92 درصد مخاطب خبر تلویزیون و 80 درصد مخاطب خبر رادیو در استان ثبت شده است.