رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

نگهداری سلاح سرد جرم بوده و مجازات سنگینی دارد، در تیراندازی‌های عروسی سخت‌گیری بیشتری شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نگهداری سلاح سرد جرم بوده و مجازات سنگینی دارد، در تیراندازی‌های عروسی سخت‌گیری بیشتری شود

نگهداری سلاح سرد جرم بوده و مجازات سنگینی دارد، در تیراندازی‌های عروسی سخت‌گیری بیشتری شود

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، الهیار ملکشاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به سوابقی که در استان داریم تیراندازی در مراسم عروسی‌ها و شادی‌ها بیشتر وجه فرهنگی دارد اما این فرهنگ غلط که متأسفانه در مراسمات شادی منتهی به حوادث ناگواری می‌شود.

وی ادامه داد: بعضاً دیده شده که با تیراندازی در مراسمات شادی قتلی اتفاق افتاده و یا در فردی جراحت شدیدی ایجاد می‌شود و این از نظر فرهنگی کاری ناپسند است.

ملکشاهی بیان کرد: از لحاظ قانونی چنانچه سلاحی مجاز نباشد قانونگذار برای اسلحه جنگی بین 3 تا 10 سال حبس و برای شکاری بین 9 ماه تا 3 سال حبس در نظر گرفته است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه اسلحه مجاز باشد اما منجر به هیاهوی غیرمتعارف شود بی‌نظمی محسوب شده و برابر قانون مجازات اسلامی جرم به حساب می‌آید.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس افزود: تیراندازی به تنهایی جرم است اگر چنانچه منجر به آزار و اذیت دیگران باشد از لحاظ قانونی منع شده است.

ملکشاهی اضافه کرد: اخیراً راجع به سلاح سرد در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هر نوع نگهداری سلاح سرد(کارد، شمشیر، قمه، ساتور و...) جرم است و مجازات نسبتاً سنگینی برای آن تعیین شده چراکه در برخی موارد منجر به زورگیری می‌شود و امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

وی گفت: دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید سخت‌گیری بیشتری راجع به این تیراندازی‌ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه در برخی مناطق چون فراوانی جرائم زیاد است عادی محسوب می‌شود اما دیده شده که در برخی استان‌ها سخت‌گیری زیادی نسبت به حمل اسلحه و تیراندازی می‌شود در حالی که در لرستان به علت فراوانی اسلحه امری عادی است.