جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

نیروی جوان سرمایه عظیم کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی جوان سرمایه عظیم کشور است

نیروی جوان سرمایه عظیم کشور است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نیروی جوان را سرمایه عظیم کشور دانست و گفت: تاکنون گامهای بزرگی به همت جوانان در ایران اسلامی برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی شامگاه چهارشنبه در نشست مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تقدیر از زحمات ستاد برگزاری جشنواره فعالیتهای فرهنگی خوجودش جوانان مومن و انقلابی لرستان اظهار داشت: خوشبختانه فعالیتها با جدیت و همکاری خوب اعضای مجمع پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه تلاش های خوبی به همت اعضای جوان و جوان یاور مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان تاکنون صورت گرفته است افزود: فعالیتهای صورت گرفته گامی در راستای خدمت به جوانان لرستانی و شکوفایی ظرفیتهای موجود در این بخش بوده است.

تحقیر توانمندی ملت ها از توطئه های دشمنان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به نامگذاری امسال به نام "اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در بیانات خود بر اهمیت اعتماد به نفس آحاد ملت ایران به خصوص قشر جوان، تکیه بر ظرفیتها و توانمندی های داخلی، خودباوری، خوداتکایی و استفاده از استعدادهای درونی و خدادادی کشور تاکید کرده اند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به دیدار اخیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با قهرمانان و ورزشکاران مسابقات آسیایی و پارا آسیایی گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری توصیه های مهمی را به جوانان و ورزشکاران مطرح کردند.

وی به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: ایشان در این دیدار شناخت افتخارات ملی و همچنین وجود روحیه افتخار ملی در یک ملت را زمینه‌ساز حرکت به‌سوی افتخارات بزرگ برشمردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از نیروی جوان به عنوان سرمایه عظیم کشور یاد کرد و گفت: یکی از شیطنت های دشمنان این است که با ابزارهای مختلف یک ملت را تحقیر کنند.

گامهای بزرگی به همت جوانان برداشته شده است

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: یکی از توطئه های دشمنان برای اینکه یک ملت را تحقیر کنند این است که به آنها القا کنند نمی توانند کار و حرکتی را با اتکا به داشته ها و توانمندی های خود انجام دهند و قدرت لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه به همت جوانان در ایران اسلامی تاکنون گام های بزرگی برداشته است یادآور شد: توفیقات ایران اسلامی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی،اقتصادی، ورزشی و ... نشان دهنده توانمندی های جوانان در ابعاد مختلف است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به فعالیتهای مجمع مشورتی جوانان لرستان اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای فعالیت این مجمع این بود که بسیاری از جوانان به برنامه های مختلف ورود پیدا کردند و با خودباوری، توانایی ها و استعدادهای خود را منصه ظهور رساندند.

مجمع مشورتی بستری برای ورود جوانان به عرصه های مختلف

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه کارهای بزرگی در مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان به همت همین جوانان صورت گرفته است یادآور شد: از خصوصیات مهم فعالیتهای این مجمع ایجاد بستری برای ورود جوانان به عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... بوده است.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره فعالیتهای فرهنگی خوجودش جوانان مومن و انقلابی لرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری این گونه همایش ها و جشنواره ها بهانه ای برای آشنایی هرچه بیشتر و معرفی توانمندی های جوانان لرستانی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ما برگزاری این گونه برنامه های فرهنگی را یک ظرفیت برای بروز خلاقیت ها، ابتکارات و نمونه کارهای جوانان لرستانی می دانیم افزود: تجربه برگزاری نمایشگاه اختراعات جوانان لرستانی و معرفی این جوانان که منجر به راه اندازی دستگاههای حمایتی مانند بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری در استان شد نشان دهنده درست بودن مسیر و فعالیتهای موفق در این زمینه است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه جوانان لرستانی باید از تشکیل مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان به عنوان فرصتی برای نشان دادن خلاقیت ها و توانمندی های خود استفاد کنند و تصریح کرد: این مجمع نیز حمایتهای لازم را از فعالیتهای جوانان خواهد داشت.