جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نیروی نظامی مقتدر عاملی در برقراری امنیت پایدار است - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی نظامی مقتدر عاملی در برقراری امنیت پایدار است

نیروی نظامی مقتدر عاملی در برقراری امنیت پایدار است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به اینکه برقراری امنیت پایدار محصول مولفه‌های زیادی است، گفت: داشتن نیروی نظامی توانمند یکی از عوامل در دستیابی به این مهم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محمد پاپی‌نژاد در جلسه هماهنگی برگزاری رزمایش بیت‌المقدس در این شهرستان، اظهار کرد: کشور ایران به واسطه بهره‏‌مندی از نیروهای نظامی و انتظامی توانمند و مقتدر از امنیت پایدار قابل‌قبولی برخوردار است.

وی ادامه داد: در کشور تمرینات نظامی با حداقل امکانات به‌نحو شایسته برگزار می‏‌شود حال آن که در کشورهای دیگر این تمرینات با صرف هزینه‌‏های هنگفت انجام می‏‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به پیش‌روی نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های نیلگون خلیج فارس و استفاده از سلاح‌های پیشرفته که رعشه بر اندام دشمن می‌اندازد، تاکید کرد: بیم و هراس توانمندی نیروهای مسلح ایران اسلامی دشمنان را به لرزه انداخته است.

پاپی‌نژاد با اشاره به برگزاری رزمایش بیت‌المقدس در روزهای 21 و 22 اسفند ماه سال جاری در شهرستان بروجرد، افزود: باید به این نکته مهم توجه داشت که حراست از استقلال کشور تنها وظیفه نیروهای مسلح نیست، بلکه همگان باید در این زمینه در حد توان نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه این رزمایش با مشارکت پنج گردان برادران و یک گردان خواهران برگزار میشود، ادامه داد: بخشی از این تمرینات در حوزه امداد و نجات است که توسط گردان خواهران و با همکاری جمعیت هلال‌احمر برگزار میشود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد خاطرنشان کرد: گردانهای برادران در منطقه عمومی توده‌زن و اطراف پادگان آیت‌الله بروجردی به اجرای رزمایش میپردازند همچنین در مناطق شهری نیز چند گردان فعالیت خود را در راستای مقابله با اغتشاش‌گران و کنترل شهر در مواقع بحرانی اجرا میکنند.

پاپی‌نژاد تاکید کرد: امسال برای نخستین بار عملیات رهایی گروگان نیز در رزمایش گردان بیت‌المقدس با انجام عملیات راپل توسط بسیجیان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این تمرینات عملیات کمین و ضدکمین و تاخت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش عمدهای از تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای برپایی این رزمایش با همکاری گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه فراهم شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد ادامه داد: ادارات و ارگان‌های مختلف نیز در حد توان در راستای تامین و اختصاص امکانات لازم برای این رزمایش بزرگ اهتمام ورزند.