سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نیمی از فوت شدگان تصادفات درون شهری لرستان عابران پیاده هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

نیمی از فوت شدگان تصادفات درون شهری لرستان عابران پیاده هستند

نیمی از فوت شدگان تصادفات درون شهری لرستان عابران پیاده هستند

رئیس پلیس راهور لرستان گفت: عابران پیاده بیش از ۵۰ درصد فوت شدگان تصادفات شهری استان را تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ منوچهر مرادی با اشاره به اینکه تصادف عابران پیاده مهمترین حوادث رانندگی درون شهری را تشکیل می دهند، اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد از فوت شدگان تصادفات درون شهری استان در سال ۹۴ را عابران پیاده تشکیل داده اند.

وی افزود: افراد سالمند و کودکان بیش از سایرین در معرض خطر بوده به طوریکه آمارها نشان می دهد بیشتر افرادی که به عنوان عابر پیاده تصادف می کنند از بین کودکان و سالمندان هستند.

رئیس پلیس راهور لرستان گفت: کودکان به لحاظ شرایط جسمانی از قبیل کوتاهی قد، میدان دید کم، ناتوانی در حرکت، بازیگوشی و شیطنت و سالمندان نیز به علت کهولت سن، بیماری، افت دید چشم، کم شنوایی و آرام حرکت کردن نمی توانند به هنگام حرکت در خیابان بر اساس شرایط زمان و مکان تصمیم مناسبی بگیرند.

مرادی نداشتن آگاهی کافی افراد، رعایت نکردن مقررات و عجله کردن هنگام عبور از خیابان را موجب برخورد افراد با وسایل نقلیه دانست و ادامه داد: همچنین ضعف مبلمان شهری و نبود امکانات مناسب مخصوص عابران از جمله نبود پل عابر پیاده استاندارد و دارای پله برقی، نبود زیرگذر مناسب، کم عرض بودن و ناهموار بودن پیاده روها، خط کشی های نامناسب خیابان ها و رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی توسط بعضی از رانندگان نیز در عوامل بروز تصادفات عابرین پیاده تاثیرگذار هستند.

وی بر لزوم تلاش شهرداری ها بر رفع مشکلات و معضلات شهری و فراهم کردن امکانات تردد عابران پیاده توسط آن ها تاکید کرد و گفت: سایر دستگاه های اجرایی استان به ویژه صدا و سیما با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان باید موارد استفاده از پل هوایی مخصوص عابر، عبور از گذرگاه عابر پیاده، نحوه عبور از تقاطع ها و عرض خیابان را آموزش دهند.