رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

هر مدرسه خرم آباد یک نهالستان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هر مدرسه خرم آباد یک نهالستان می‌شود

هر مدرسه خرم آباد یک نهالستان می‌شود

طرح های «خانواده و محیط زیست» و «هر مدرسه یک نهالستان» در یکی از دبستان های ناحیه دو خرم آباد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح های «خانواده و محیط زیست» و «هر مدرسه یک نهالستان» در دبستان تختی ناحیه دو آموزش و پرورش خرم آباد با حضور مظفر افشار پدر بلوط ایران و جمعی از مسئولان، دانش آموزان و اولیای دانش آموزان آغاز شد.

ولی الله پورنصیر رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش لرستان در این مراسم اظهار داشت: ما به دنبال داشتن آسمان آبی و زمین پاک که حقمان است، هستیم و در این راستا همه ما اعم از دانش آموزان و والدین باید تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در احادیث و روایات اسلامی بسیار به محیط زیست اهمیت داده شده است، عنوان کرد: این سخن پیامبر اسلام(ص) که می فرمایند شکستن شاخه هر درخت به منزله شکستن بال یک فرشته است حجت را بر همه ما تمام کرده است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگان می دانند، ادامه داد: باید بین خانه به عنوان اولین و مهمترین کانون اجتماعی فرزندان مدرسه به عنوان خانه دوم یک تعامل به وجود می آمد که اجرای طرح «خانواده و محیط زیست» در این راستا است.

پورنصیر تصریح کرد: تا نگرش ما تغییر نکند رفتار ما با محیط زیست تغییر نخواهد کرد.

بهمن بیرانوند رئیس اداره آموزش و پژوهش حفاظت از محیط زیست لرستان نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در قالب اجرای طرح «هر مدرسه یک نهالستان» ما با همکاری انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست و پدربلوط ایران بذر بلوط را بین دانش آموزان توزیع می کنیم.

وی افزود: دانش آموزان این بذرها را در منزل یا مدرسه با استفاده از ظروف دورریختنی به صورت گلدان پرورش داده و در نهایت پس از یک یا دو سال که به صورت نهال درآمد، طی مراسمی آن را در مناطق مورد نظر می کارند.