جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

هزار هکتار از بافت فرسوده استان لرستان بهسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هزار هکتار از بافت فرسوده استان لرستان بهسازی می‌شود

هزار هکتار از بافت فرسوده استان لرستان بهسازی می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: ۱۰۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود بهسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی علیخانی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به تصویب برنامه بازآفرینی شهری اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه اجرای بازآفرینی شهری لرستان در قالب ستاد استانی معرفی و سهم استان لرستان مشخص شد که 33 درصد از اعتبارات اجرایی آن به عهده اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان، 33 درصد شهرداری و 34 درصد با سایر دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح باز آفرینی شهری تا افق 1404 دو هزار و 700 محله در سطح کشور بهسازی می‌شود، افزود: سهم استان لرستان نیز در این طرح بهسازی 9 محله است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: از محل اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال برای بهسازی محله غیررسمی فلک‌الدین هزار و 200 میلیون ریال، برای بهسازی منطقه مطهری هزار و 500 میلیون ریال (تهیه طرح باز آفرینی نهر سرچشمه خرم‌آباد) و برای بهسازی خیابان فردوسی شهر خرم‌آباد 25 هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه 271 هکتار بافت تاریخی در شهرستان بروجرد وجود دارد، گفت: برای بهسازی و نوسازی بازار تاریخی شهرستان بروجرد (نزدیک بازار بزرگ میدان قیام و بین مسجد جامع) 200 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

علیخانی به بهسازی محل خوشبین و راه‌اندازی نهاد توسعه محله در دره غریب بروجرد اشاره و تصریح کرد: ساخت خانه محله شهر بروجرد در سال 94 شروع شده و اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان 800 میلیون تومان اعتبار به بهسازی آن اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان هزار و 200 میلیون ریال برای برای توسعه محلات در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: براساس تدوین سند بازآفرینی استان تا افق 1404 هزار هکتار از بافت فرسوده شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود بهسازی می‌شود که تلاش می‌شود امسال بهسازی 200 هکتار از آن انجام شود.