جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

هزینه خرید مسکن برای معلولان بروجرد تأمین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه خرید مسکن برای معلولان بروجرد تأمین شود

هزینه خرید مسکن برای معلولان بروجرد تأمین شود

رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: ضرورت دارد با تعامل دستگاه‌های مرتبط هزینه خرید مسکن برای معلولان بروجرد تأمین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد،کرم رضا پیردایه در جلسه خیرین مسکن‌ساز، اظهار داشت: بیش از 170 خانوار در شهر و روستاهای بروجرد شناسایی‌ شده‌اند که یک یا بیش از یک معلول در خانواده خود نگهداری می‌کنند.

وی با اشاره به مشکلات نگهداری معلولان در خانواده‌ها آن‌ها، افزود: هزینه‌ نگهداری این افراد در خانواده‌ها به‌قدری بالا است که آن‌ها توان خرید منزل شخصی ندارند بنابراین نیازمند مساعدت نهادهای حمایتی هستند.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد عنوان کرد: بیشترین مشکلات این خانواده‌ها، عدم توانایی مالی در تهیه مسکن مناسب است بر این اساس تاکنون تعدادی از این خانواده‌ها به‌منظور دریافت تسهیلات مسکن به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند اما نتوانسته‌اند تسهیلات مناسبی دریافت کنند.

وی بیان کرد: بیش از146 خانواده در سطح شهرستان بروجرد شناسایی‌شده‌اند که از یک یا بیشتر از یک معلول در خانواده خود نگهداری می‌کنند که مشکل مسکن دارند و  توانایی خرید زمین و ساخت‌وساز به این منظور را ندارند.

پیردایه با اشاره به مشکل واگذاری زمین در روستاهای این شهرستان، تصریح کرد: به‌ منظور رفع مشکلات خانواده‌های معلول این شهرستان می‌توان از ظرفیت‌های خالی مسکن مهر به‌منظور واگذاری واحدهای مسکونی به این خانواده‌ها استفاده کرد.

وی از امضای تفاهم‌نامه همکاری در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری و تعامل اداره راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بهزیستی و انجمن خیران تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور واگذاری مسکن به خانواده‌های معلولان این شهرستان به امضا رسیده است که بر اساس این تفاهم‌نامه پیگیری واگذاری مسکن شهری به عهده اداره راه و شهرسازی این شهرستان قرارگرفته است.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد با تأکید بر ضرورت همکاری با خانواده‌های معلولان در پرداخت اقساط واحدهای مسکن مهر، گفت: سهم آورده تعیین شده برای هر خانوار در مسکن مهر از ابتدای واگذاری مسکن مهر، 30 میلیون تومان است که خانواده‌های معلولان توان پرداخت چنین مبلغی را در ابتدای کار ندارند.

وی با بیان اینکه از نهادهای مرتبط  انتظار می‌رود با مساعدت درزمینهٔ پرداخت پیش‌بهای مسکن، به خانواده‌های معلولان یاری رسانند، اظهار داشت: سهم آورده ابتدایی در مسکن روستایی 18 میلیون تومان است که نهادهای مرتبط تلاش می‌کنند با پرداخت بخشی از این سهم خانواده‌های معلولان را در خرید مسکن مستقل کمک کنند.