رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

هشتاد و پنج هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در لرستان کشف و ضبط شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشتاد و پنج هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در لرستان کشف و ضبط شد

هشتاد و پنج هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در لرستان کشف و ضبط شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان از کشف و ضبط ۸۵ هزار کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش بیرانوند عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در قالب طرح نوروزی در استان بیش از ۸۵ هزار کیلو گرم انواع مواد غذایی فاسد در استان لرستان توسط اکیبهای بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به راه اندازی اکیبهای بهداشت محیط از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان در ایام نوروز عنوان کرد: این اکیبها تا ۱۵ فروردین ماه امسال از هشت صبح تا هشت شب در استان فعال هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: در قالب این اکیبهای بهداشت محیط بیش از ۲۶ تیم در استان فعال شده است.

بیرانوند با اشاره به فعالیت شبانه روزی ۳۰ مرکز بهداشتی در بخشها و روستاهای مجاور جاده های لرستان در ایام نوروز تصریح کرد: همچنین در هر کدام از شهرهای استان یک واحد دندانپزشکی دولتی فعال است.

وی با اشاره به بازرسی از ۱۸ هزار واحد در زمینه ارائه خدمات به مسافران طی این ایام ادامه داد: در مجموع طی ایام نوروز امسال بیش از ۵۷ تن برنج تاریخ مصرف گذشته و همچنین ۸۵ هزار و ۷۵۶ کیلو گرم انواع مواد غذایی فاسد در استان کشف و ضبط شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به انجام ۴۰۰ مورد نمونه گیری آب توسط این دانشگاه در قالب طرح نوروزی بیان داشت: همچنین با توجه به بارندگی های چند روز اخیر در استان بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ مورد نیز کلرسنجی آب در استان توسط این دانشگاه صورت گرفته است.

بیرانوند همچنین از برخورد قانونی با ۱۵۰ دستفروش متخلف در استان و معرفی ۱۵۰ متخلف به تعزیرات حکومتی استان خبر داد.