رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

هشتصد و پنجاه کلاس درس خرم‌آباد آماده اسکان مسافران نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

هشتصد و پنجاه کلاس درس خرم‌آباد آماده اسکان مسافران نوروزی

هشتصد و پنجاه کلاس درس خرم‌آباد آماده اسکان مسافران نوروزی

فرماندار خرم‌آباد گفت: 850 کلاس در 85 مدرسه خرم‌آباد آماده اسکان مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور یکشنبه شب در نشست مشترک خود با شهردار خرم‌آباد با اشاره به هم‌گرایی خوبی که بین دستگاه‌ها وجود دارد، بیان کرد: هم‌گرایی مدیریت شهری پیش‌نیاز رشد و توسعه شهری است که خوشبختانه این هم‌گرایی امروز بین شورای شهر، شهرداری و فرمانداری خرم‌آباد به وجود آمده است.

خجسته‌پور با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسب برای اسکان مسافران برای رونق دادن به استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه زیرساخت‌های مناسبی برای اسکان مسافران وجود ندارد و ما نمی‌توانیم از ظرفیت اسکان مسافران برای رونق دادن به وضعیت شهر و استانمان استفاده ببریم از این‌رو مجبوریم مهمان‌ها را در مدارس اسکان دهیم.

وی افزود: برای نوروز امسال 850 کلاس درس در 85 مدرسه در شهر خرم‌آباد برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته‌ایم و در صورت نیار از ظرفیت اماکن ورزشی نیز استفاده می‌کنیم.

فرماندار خرم‌آباد تصریح کرد: نوروز گذشته میانگین اقامت مسافران در خرم‌آباد به 3,2 شب رسید که امیدواریم این میزان امسال افزایش پیدا کند و دنبال آن هستیم که خرم‌آباد را به یک مقصد گردشگری تبدیل کنیم نه اینکه معبری برای عبور مسافران باشد.

وی احداث مجموعه گردشگری بام خرم‌آباد را اتفاقی بزرگ و خوب برشمرد و ادامه داد: استفاده از یک منطقه بکر و دست نخورده و تبدیل آن به فضای تفریحی گردشگری کاری ارزشمند بوده، ولی متاسفانه در این طرح برنامه‌ریزی و مطالعات خوبی صورت نگرفته لذا به دنبال آن مشکلاتی به وجود آمده که در حال حاضر در حال بررسی است.

خجسته‌پور تصریح کرد: ضمن نگهداری طرح بام خرم‌آباد که 2 میلیارد تومان هزینه در سال 93 به این منظور انجام شده، کار طراحی و کارشناسی و جانمایی طرح نیز توسط مشاور مشخص شده از سوی منابع طبیعی انجام می‌شود.