رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

هشت تیم فوریت‌ پزشکی لرستان به مرز مهران اعزام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت تیم فوریت‌ پزشکی لرستان به مرز مهران اعزام شد

هشت تیم فوریت‌ پزشکی لرستان به مرز مهران اعزام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:۸ تیم فوریت پزشکی، ۷ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تعداد ۳۵ تکنسین فوریت‌های پزشکی در اختیار فرماندهی ۱۱۵ استان ایلام قرارگرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستانکوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست اعزام تیم فوریت‌های پزشکی 115 به استان ایلام و مرز مهران با اشاره به اهمیت راهپیمایی جهانی اربعین اظهار داشت: در راستای خدمات‌دهی به  زائران اربعین حسینی تلاش می‌ شود تا به‌عنوان معین استان ایلام سرویس‌دهی به زائران را به نحو احسن با توجه به وظائف خود انجام دهیم.

وی افزود: با استقرار تیم‌ها در مرز مهران و موکب امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی )در خرم‌آباد  و با توجه به حجم زائران امسال وظیفه‌داریم این راهپیمایی بزرگ را سرویس‌دهی کنیم چراکه در این راستا جمعیت زائران امسال چندین برابر  سال‌های گذشته است و این مهم نیازمند تدابیری است که اندیشیده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تشریح طرح تحول سلامت عنوان کرد: هشت تیم فوریت پزشکی، هفت‌دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تعداد 35 تکنسین فوریت‌های پزشکی در اختیار فرماندهی 115 استان ایلام قرارگرفته است که مجهز به بی‌سیم و تجهیزات لجستیک اورژانس است که در این زمینه بالغ‌بر یک میلیارد ریال دارو و تجهیزات برای این برنامه در نظر گرفته‌شده است.

وی بیان کرد:در حیطه فوریت‌های پزشکی، در عرصه نجات جان بیماران با استفاده از بالگرد رتبه نخست راکسب کرده‌ایم که همین امر سبب جلوگیری و کاهش  مرگ میر مادران باردار شده است.