جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

هشت مجوز طرح تحقیق و توسعه برای صنایع استان لرستان صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت مجوز طرح تحقیق و توسعه برای صنایع استان لرستان صادر شد

هشت مجوز طرح تحقیق و توسعه برای صنایع استان لرستان صادر شد

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت لرستان گفت:۸ مجوز طرح تحقیق و توسعه برای صنایع استان لرستان صادر شدکه ۲ مجوز مربوط به صنایع معدنی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا صفی خانی در دیدار با روسای سازمان‌ها، ادارات و تشکل‌های معدنی و صنایع معدنی که با حضور  اسماعیلی حضور رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران در سالن جلسات سازمان صنعت معدن تجارت استان برگزار شد اظهار داشت: باوجوداینکه در استان لرستان ظرفیت معدنی خوبی داریم اما نتوانسته‌ایم بهره‌برداری درستی از این معادن داشته باشیم و آن‌ها را تبدیل به ثروت کنیم.

وی به لزوم جلوگیری از خام فروشی اکتشافات معدنی استان تأکید کرد و افزود: معادن استان باید تبدیل به ثروت شود تا به اشتغال و توسعه استان کمک کنند.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت لرستان عنوان کرد: برای تفویض اختیار برخی وظایف به سازمان نظام‌مهندسی معدن آمادگی لازم وجود دارد و باید سازوکار و فرآیند این موضوع تهیه شود.

وی بیان کرد: متأسفانه در بحث طرح آرندی(طرح تحقیق و توسعه صنایع) استان مشکل‌داریم اما یک نگاه جدی در این زمینه‌داریم و امسال با پیگیری‌های انجام‌شده هشت مجوز آرندی صادر شد که دو مورد در رابطه با صنایع معدنی بوده و این در حالیست که طی سال‌های گذشته تنها چهار مجوز طرح تحقیق و توسعه در استان صادرشده است.

صفی خانی تصریح کرد: در مجموعه معدنی عمده معدن کاران استان توجهی به بحث آرندی ندارند اما در این راستا اقداماتی در حال انجام است تا صنایع معدنی را به این سمت شیفت دهیم.