رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

هفتصد پنجاه رشته در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

هفتصد پنجاه رشته در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور وجود دارد

هفتصد پنجاه رشته در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور وجود دارد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: 750 رشته در 10 هزار کد رشته محل در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد اخباری در جمع خبرنگاران گفت: ما باید در دانشگاه جامع علمی کاربردی دغدغه و اساس کارمان مهارت باشد نه صرفا گرفتن مدرک که متاسفانه در دولت گذشته دانشگاه از ریل خود خارج شده بود و اساس کار آن تنها به ورودی معطوف شده بود.

وی افزود: هنوز باید یک زمانی را بگذاریم تا به این نقطه که نقطه عظمت ما است برسیم و ما سه کارگروه در دانشگاه علمی کاربردی تشکیل داده‌ایم که کارگروه اول بررسی فرآیندها و ارتقای مدرسان را در برنامه دارد که در سال 94 نیز 94 مرکز آموزش مدرسان جامع علمی کاربردی خواهیم داشت، همچنین در بخش نظارت تلاش کردیم که نظارت به صورت بخشی، سیستمی و تقویم‌دار باشد و اگر مدرسی نتواند محتوایی را به خوبی به دانشجو منتقل کند با شیب متناسب نظارت IP این مدرس را لغو خواهیم کرد.

اخباری خاطرنشان کرد: در حال حاضر در دنیا تخصص حرف اول را می‌زند در حالی که در کشور ما 2 هزار و 500 شغل تعریف شده است و در کشورهای در حال توسعه این میزان به 8 هزار شغل نیز می‌رسد و ما نیز باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که به این سمت حرکت کنیم.

وی گفت: دانشگاه علمی کاربردی بزرگ‌ترین دانشگاه خصوصی کشور است و وظیفه ما نظارت بر کار مراکز دانشگاهی علمی کاربردی است و در صورتی که مرکزی استانداردهای لازم را نداشته باشد در جهت تحقق استانداردها به آنها گوش‌زد خواهیم کرد و اگر اقدامی مناسب انجام ندهند فعالیت آنها را متوقف خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور بیان کرد: در حال حاضر 750 رشته در 10 هزار کد رشته محل در دانشگاه‌های کشور وجود دارد که 356 رشته از آنها در دوره کاردانی و مابقی در دوره کارشناسی هستند.

وی افزود: با توجه به نیاز بازار روز رشته‌های جدیدی را ایجاد خواهیم کرد و در حوزه‌های فرهنگ، هنر، کشاورزی،‌ خدماتی و غیره هر رشته‌ای که بتواند اشتغال ایجاد کند آن را بررسی خواهیم کرد.

اخباری گفت: مراکز رشد ما یکی از کارهای اساسی ما است چرا که از دل صنعت بیرون می‌آید و رشد و شکوفایی این مراکز یکی از ماموریت‌ها و هدف‌های ما است.