سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد

هفته دفاع مقدس یعنی زنده کردن و صیانت از ارزش‌های نابی همچون اتحاد؛ برادری؛ ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند تبارک و تعالی؛ وطن دوستی؛ رازو نیازهای خاضعانه در دل سنگرها؛ اطاعت صادقانه از امام و رهبر خویش و با این سرمایه به مملکت خدمت نمودن. هفته دفاع مقدس یعنی بازخوانی و مرور خاطرات تلخ و شیرین دفاع ملتی که خواهان زندگی آبرومندانه بوده و از سوی دشمنان قسم خورده‌اش مورد هجمه همه جانبه قرار گرفته بود. هفته دفاع مقدس یعنی اثبات عملی اینکه ملتی که شهادت دارد؛ اسارت ندارد.

هفته دفاع مقدس یعنی در برابر تجاوز دشمن به خاک پاک کشورت ایستادگی کردن و کشتن و کشته شدن؛ اسیر گرفتن و اسیر دادن؛ پیشروی و عقب‌نشینی؛ شادی و غم و در نهایت و در هر حال خود را مامور انجام تکلیف کردن و خود را در برابر نظام؛ ملک و ملت ناچیز شمردن. هفته دفاع مقدس یعنی در برابر هیچ قدرت و ابر قدرتی که به خاک پاک کشورت حمله کرده باشد؛ نباید هراس به دل راه داد و جز در برابر ذات اقدس الهی در مقابل هیچ زورگویی که حتی به مجهزترین سلاح‌ها مسلح است؛ خم به ابرو نیاورد. هفته دفاع مقدس یعنی با درایت و دوراندیشی و همدلی؛ تهدیدهای فراروی کشورت را به فرصت تبدیل کنی و از اینکه شما هم در این میانه سهم داشته‌اید خوشحال و مسرور باشید.

هفته دفاع مقدس یعنی در اوج مظلومیت‌ها و بی‌کسی‌ها؛ کس هم شدن و در پرتو اتحاد توام با ایمان پیروزی‌های درخشان کسب کردن. هفته دفاع مقدس یعنی به هنگام مجروح و غرقه به خون شدن در میدان نبرد؛ خنده بر لبت محو نگردد و در همان وضعیت هم به همسنگرانت روحیه ببخشی. هفته دفاع مقدس یعنی به هنگام اسارت در دست دشمن؛ از اهداف و آرزوها تبرا نجستن و با شجاعت از خمینی کبیر دفاع کردن و شعار مرگ بر صدام ضد اسلام را سر دادن چنان که جهانیان رساترین سرود آزادگی را از زبانت بشنوند و چنان رشید و دلاور باشی که حتی دشمنانت نیز بر شهامتت صحه بگذارند.

هفته دفاع مقدس یعنی همه ما از هر قوم و قبیله و دین و مذهب و هر کجای این سرزمین هستیم؛ مدیون و وامدار خون سرخ شهدا؛ تحمل شدائد جانبازان؛ صبر و مقاومت آزادگان؛ حماسه آفرینی رزمندگان و بزرگواری خانواده‌های آنان هستیم و شاعر چه خوش گفته است که: ای شهیدان، عشق مدیون شماست هر چه ما داریم از خون شماست. هفته دفاع مقدس یعنی «ما در جنگ به مردم جهان و خصوصا مردم منطقه‌ نشان دادیم که علیه تمامی قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها می‌توان سالیان سال دفاع کرد.»

هفته دفاع مقدس یعنی رزمندگان؛ جانبازان؛ آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا و جاویدالاثرهای آن سال‌های حماسه و ایثارسروهای راست قامت و اسوه‌های ایثار و صبر و پایمردی هستند و غفلت از آنها؛ همانا پشت پا زدن به ارزش‌های دینی و ملی می‌باشد. هفته دفاع مقدس یعنی دفاع ملت ایران درهشت سال جنگ تحمیلی گنجینه‌ای گرانبها و پرافتخار و سرمایه‌ای تمام ناشدنی است که در صورت درست نگهداری کردن و بهره‌گرفتن و انتقال ارزش‌های آن بدون در نظر گرفتن مطامع جناحی و گروهی؛ می‌توان نظام و کشور را در سخت‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط حفظ و حراست نمود. هفته دفاع مقدس یعنی اینکه می‌شود به جای «من» بودن و هرکسی راه خود را در پیش گرفتن؛ در زیر پرچم سه رنگ ایران عزیز که مزین به نام نامی خالق جهان است «ما» شد.

هفته دفاع مقدس یعنی اینکه ملت ایران در بیگانه ستیزی به معنای مخالفت با تجاوز و توسعه طلبی دشمنانش شهره خاص و عام است و اجازه نخواهد داد تا کمترین تعرضی به خاک پاک میهنش صورت پذیرد. هفته دفاع مقدس یعنی همه در هر پست؛ مقام وهرکجای این سرزمین پهناور زندگی می‌کنیم این جمله آن یگانه دوران و عبد صالح خدا را آویزه گوش خود نمائیم که: نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ‌‌وخم روزمره زندگی به فراموشی سپرده شوند. و سرانجام؛ هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌ای عظیم و به بار نشستن نتایجی عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچگاه از ذهن ملت محو نخواهد شد. ((شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات))