رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

هفت تیر تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

هفت تیر تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی

هفت تیر تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی

حادثه هفتم تیر که طی آن شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی به شهادت نائل شدند، تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی بود دشمن گمان می‌کرد با از بین بردن سران می‌تواند انقلاب را به شکست برساند غافل از این‌که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، در حادثه انفجار در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰، آیت‌الله دکتر بهشتی، رئیس قوه قضاییه به همراه چهار وزیر، سیزده معاون وزیر، بیست و هفت نماینده مجلس و هفده عضو مؤثر حزب جمهوری اسلامی و فعال سیاسی، به شهادت رسیدند.

حادثه هفتم تیر سال 60 نشان از اوج مظلومیت و حقانیت شهید بهشتی دارد، چراکه ایشان قبل از شهادت مورد آماج حملات تبلیغی و شعارهای منافقان داخلی و برخی از عوام قرار گرفته بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در رابطه با حادثه هفتم تیر، گفت: در این حادثه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان از جمله دو شهید لرستانی شهیدان رحیمی و صادقی به فیض شهادت نائل آمدند که هفته قوه قضائیه نامیده شد.

7 تیر تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی

وی حادثه هفتم تیر را تلخ‌ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: دشمن گمان می‌کرد با از بین بردن سران می‌تواند انقلاب را به شکست برساند اما کور خوانده بود چراکه انقلاب ما الهی است.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان این‌که حادثه هفتم تیر گرچه تلخ بود اما درس‌ها و پیام‌های فراوانی داشت، رسوایی منافقین و حامیان آن‌ها از جمله آمریکا را از درس‌های حادثه هفتم تیرماه دانست و گفت: با رخ دادن این حادثه حقانیت و مظلومیت شهید بهشتی برای مردم روشن و موجب تثبیت نظام شده و یک انسجام و اتحاد داخلی به‌وجود آمد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که حادثه هفتم تیر نشان داد انقلاب اسلامی توسط امام زمان(عج) اداره می‌شود، تصریح کرد: تاییدات و نصرت الهی شامل حال این ملت شد و مردم ایران یکپارچه شدند.

شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی ایران است

وی شهید بهشتی را معمار دستگاه قضایی ایران دانست و افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه قضا با حفظ استقلال، اقدامات ارزشمندی انجام داده و دربین دستگاه‌های قضایی دنیا از امتیاز فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که عدالت از ویژگی‌های قضات در ایران باید باشد، خاطرنشان کرد: در راس دستگاه قضایی ما یک مجتهد عادل قرار دارد که در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

میرعمادی با اشاره به این‌که دستگاه قضایی در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، یادآور شد: برخورد با فتنه و فتنه‌گران و همچنین شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه درشت‌ها اقدامات بسیار خوبی توسط دستگاه قضا انجام شده است.

وی برخورد با آقازاده‌ها و ذی‌نفوذها را از اقدامات برجسته دستگاه قضا دانست و عنوان کرد: مردم انتظار دارند که دستگاه قضا بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای با مفاسد اقتصادی و دانه درشت‌ها برخورد قاطع و جدی داشته باشد و عدالت و امنیت ثمره دستگاه قضا مداوم و در همه جامعه برقرار باشد.

جعفر بدری، رئیس دادگستری استان لرستان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، در رابطه با شخصیت این شهید بزرگوار گفت: شهید بهشتی الگوی اخلاق و فردی مبتکر و دلسوز بود و کسی بود که برای نظام از خودش هزینه کرد.

بهشتی الگوی اخلاق، عملکرد و تصمیم‌گیری برای مسئولان نظام

وی ادامه داد: شهید بهشتی کسی بود که هیچ‌گاه تسلیم حرف نشد و سخنی نگفت که برای نظام هزینه داشته باشد.

بدری، اخلاق، عملکرد و تصمیم‌گیری آیت‌الله بهشتی را الگوی مناسبی برای مسئولان نظام دانست و افزود: او در جاهای مختلفی کار کرده بود و در سخن گفتنش احتیاط می‌کرد که سخنش آسیبی به جایی وارد نکند.