رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

همایش اسوه‌های صبر و مقاومت، روز زن در لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش اسوه‌های صبر و مقاومت، روز زن در لرستان برگزار می‌شود

همایش اسوه‌های صبر و مقاومت، روز زن در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل امور بانوان لرستان گفت: همایش اسوه‌های صبرو مقاومت هم‌زمان با روز زن در لرستان برگزار می‌شود.

لیلا سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: زنان مؤمن و انقلابی کشورمان با سطح پاک‌دامنی خود توانستند انسان‌هایی با اندیشه‌های بالای دینی تحویل جامعه دهند.

وی افزود: زنان و دختران ایرانی همواره با الگوگیری و تأسی از سیره عملی حضرت زهرا(س) به‌عنوان سفیرانی معنوی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نه‌تنها در ایران، بلکه در سایر کشورهای اسلامی، مقام‌های بزرگی را کسب کرده‌اند.

مدیرکل امور بانوان لرستان با اشاره به نام‌گذاری سال 94 به‌عنوان سال دولت، ملت، همدلی و هم‌زبانی، بیان‌کرد: لازم است دستگاه‌های متولی امر فرهنگی با همدلی و تعامل با یکدیگر برنامه‌های منسجم و هماهنگی را جهت ترویج فرهنگ فاطمی و هفته بزرگداشت مقام مادر در سطح استان اجرا کنند.

وی در رابطه با ایام گرامیداشت روز زن، عنوان کرد: هم‌زمان با گرامیداشت روز زن برنامه‌هایی از جمله همایش اسوه‌های صبر و مقاومت، کارگاه‌های آموزشی، دیدار بانوان فرهیخته استان با استاندار، بزرگداشت جشن مادران افلاکی و پیاده‌روی خانوادگی در استان برگزار می‌شود.

سلاحورزی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان زن از جمله برنامه‌های دفتر امور بانوان استان در روز زن است.

وی در زمینهٔ توانمندسازی زنان استان، خاطرنشان کرد: دفتر امور بانوان استان در نظر دارد جهت توانمندسازی بانوان این استان کارگاه‌های اشتغال و آموزش فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی کند.