جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

همایش تعامل «صنعت و دانشگاه» در لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش تعامل «صنعت و دانشگاه» در لرستان برگزار می‌شود

همایش تعامل «صنعت و دانشگاه» در لرستان برگزار می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد گفت: همایش تعامل صنعت و دانشگاه اوایل سال ۹۶ در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به‌نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی خرم‌آباد، حسین سلاحورزی اظهارداشت: از جمله مشکلات بخش اقتصادی کشور همواره این موضوع بوده که بین ظرفیت‌های موجود دانشگاه و بخش صنعت ارتباط و تعامل دو سویه و مؤثری وجود نداشته که در این راستا اوایل سال آینده با همکاری دانشگاه‌ها همایش تعامل صنعت و دانشگاه برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در جوامع توسعه‌یافته، برآیند فعالیت دانشگاه‌ها خودش را در صنعت نشان می‌دهد، افزود: این در حالیست که در کشور خودمان این ارتباط برقرار نشده و تعامل سازنده‌ای بین دو بخش شکل نگرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد با اشاره به اینکه در گذشته بخشی از بودجه‌ دستگاه‌های مختلف به امر پژوهش اختصاص می‌یافت، افزود: متأسفانه هم در این حوزه و هم در حوزه‌ پروژه‌های تحقیقاتی انجام‌شده در دانشگاه‌ها فقط بخش اندکی از آن به حال صنعت کشور مفید بوده است.

وی به اضلاع مثلث تعیین‌کننده‌ دولت و حاکمیت، بخش خصوصی، صنعت و دانشگاه و پژوهشگران اشاره کرد  و گفت: فراهم نکردن زمینه‌ تعامل و همگرایی این سه ضلع می‌تواند منجر به تحقق امر توسعه در کشور شود.

‌نایب‌رئیس اتاق ایران با تأکید بر اینکه قرار نیست این همایش، یک کنفرانس پژوهشی باشد، تصریح کرد: هدف ما این است که خارج از روش‌های مرسوم گذشته، یک کار کاربردی و اجرایی انجام دهیم تا نقطه‌ شروعی برای انجام یک کار واقعی و مفید باشد.