جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

همایش مبارزه با فساد و اشرافی‌گری در لرستان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش مبارزه با فساد و اشرافی‌گری در لرستان برگزار شد

همایش مبارزه با فساد و اشرافی‌گری در لرستان برگزار شد

نخستین همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری در سالن اجتماعات دانشگاه علامه طباطبایی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، نخستین همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری ظهر امروز با حضور فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان و رئیس‌کل دادگستری و دادستان خرم‌آباد در سالن اجتماعات دانشگاه علامه طباطبایی استان لرستان برگزار شد.

سرهنگ باقر پور حسینی دبیر همایش و مسئول بسیج حقوقدانان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان اظهار داشت: حضور بسیج در عرصه‌های مختلف و به‌عنوان ظرفیت پا به کار در حوزه‌های علمی، عمرانی، اقتصادی و فرهنگی می‌تواند نقش‌آفرین باشد و هدایت این توانمندی به‌سوی اهداف آرمانی ثابت کرده که نتایج پرباری را در پی دارد.

وی افزود: ازجمله مسائل داخلی که امروزه حاکمیت و جامعه با آن دست‌به‌گریبان است مسئله فساد و اشرافی گری است و گاهاً به‌عنوان افشای اطلاعات، موضوعی که در بدنه جامعه آثار منفی خود را بر جای می‌گذارد مطرح می‌شود که ضرورت دارد از طریق جامعه رسانه‌ای گامی در راستای مبارزه با اشرافی گری برداشته شود.

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان عنوان کرد: نقش دستگاه‌ها در مبارزه با فساد و اشرافی گری باید مدنظر قرار گیرد و دستگاه قضایی در راستای جایگاه بخش خصوصی، قانون تصدی مشاغل مختلف، نقش سازمان‌های غیردولتی، ناظر و رسانه‌ها مؤثر عمل کند.

وی بیان کرد: در دیدارها و سخنرانی‌هایی که مقام معظم رهبری داشته‌اند مبارزه با اشرافی گری را در 18 مورد و 133 مرتبه تکرار کرده‌اند که می‌طلبد این حساسیت در جامعه موردتوجه قرار گیرد.

حسینی تصریح کرد: متأسفانه اقداماتی که تاکنون در این زمینه انجام‌شده خروجی نداشته است به‌طوری‌که در حوزه‌های دولتی واداری تخطی صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه اطلاع ازاین‌گونه تخلفات سبب یأس، ناامیدی و سرخوردگی در جامعه می‌شود خاطرنشان کرد: فاصله طبقات اجتماعی قابل تأمل نیست و جامعه ما این را نمی‌پذیرد.

دبیر همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری گفت: الگوهای دینی و اخلاقی اجازه نمی‌دهد در جامعه افسارگسیختگی ایجاد شود؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری می‌فرمایند نباید در این راستا صرفاً نقش دستگاه قضا را ببینیم، باید سازمان‌ها و انجیرها نیز ورود کنند.

وی اظهار داشت: عاملی که سبب فساد در جامعه می‌شود اشرافی گری است، خوشبختانه در استان لرستان اقدامات خوبی انجام‌شده که باید همه در اهدافی که در راستای از بین بردن فساد و اشرافی گری است جامع عمل بپوشانند.

حسینی افزود: پژوهشگران و مدیران دستگاه‌های قضایی باید در این راستا اقدامات مؤثری انجام دهند و از قابلیت سازمان‌ها نیز استفاده شود؛ کرسی‌هایی که در اختیارداریم ثمره خون شهیدان است پس نباید اجازه دهیم افراد از رانت‌های مختلف اقتصادی بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: باید آرامش را در جامعه حاکم کنیم چراکه باوجود فساد و اشرافی گری جامعه دچار آسیب می‌شود.