جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

همایش ملی سیره علوی در دانشگاه پیام‌ نور لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش ملی سیره علوی در دانشگاه پیام‌ نور لرستان برگزار می‌شود

همایش ملی سیره علوی در دانشگاه پیام‌ نور لرستان برگزار می‌شود

معاون دانشگاه پیام نور لرستان گفت: هفتمین همایش سیره علوی ۲۶ آذرماه امسال به میزبانی دانشگاه پیام نور لرستان برگزار می‌شود.

عزت‌الله سپهوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با اشاره به اینکه برگزاری هفتمین همایش سیره علوی به دانشگاه پیام نور لرستان واگذارشده است، اظهار داشت: هفتمین همایش سیره علوی 26 آذرماه امسال با رویکرد همدلی و هم‌زبانی برگزار می‌شود.

وی در رابطه با محورهای همایش سیره علوی، افزود: همدلی و هم‌زبانی حاکمیت و مردم در سیره علوی، ضرورت اهمیت و جایگاه همدلی و هم‌زبانی در سیره علوی، نتایج و آثار همدلی و هم‌زبانی از دیدگاه امام علی (ع) و مردم‌سالاری دینی در سیره علوی، آزاداندیشی در سیره علوی از محورهای این همایش است.

معاون دانشگاه پیام نور لرستان در رابطه با دیگر محورها و اهداف این همایش بیان کرد: نقش امام علی (ع) در همدلی و هم‌زبانی، مسئولیت‌های متقابل امت و امام در ایجاد همدلی، آسیب‌ها و موانع همدلی و هم‌زبانی از دیدگاه امام علی (ع) و همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت در عهدنامه مالک اشتر است.

وی عنوان کرد: نقش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی حکومت در همدلی و هم‌زبانی، تجلی وحدت در حکومت علوی، مصلحت‌اندیشی، همگرایی و قاطعیت در سیره علوی، خرد جمعی و تضارب آرا در سیره علوی و مدارا، تعامل و برخورد با مخالفان در سیره علوی از محورهای این همایش است.

سپهوند با اشاره به اینکه از هفته‌های گذشته کار تبلیغاتی این همایش انجام‌شده است، تصریح کرد: مهلت ارسال آثار نیز تا 30 مهرماه امسال است و 30 آبان ماه نیز اعلام نتایج داوری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش زیر نظر مستقیم نماینده ولی‌فقیه در استان است، خاطرنشان کرد: این برنامه با همکاری دانشگاه‌های استان و آموزش و پرورش انجام می‌شود و از سایر ارگان‌ها نیز جهت پربار بودن این همایش دعوت به عمل می‌آید.