سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

همایش نخبگانی قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش نخبگانی قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

همایش نخبگانی قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

معاون آموزش‌وپرورش استان لرستان گفت: همایش بزرگ نخبگانی قرآنی شهریورماه امسال در استان لرستان برگزار می‌شود.

محسن یوسفوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره  به برگزاری همایش نخبگان قرآنی در استان اظهار داشت:  این همایش بزرگ شهریورماه امسال با حضور دانش‌آموزانی که از ابتدای انقلاب تا به امروز در مسابقات قرآنی مدارس حائز رتبه ملی و بین‌المللی شده‌اند برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری همایش نخبگان قرآنی را  استفاده از نظرات آن‌ها و مطرح کردن نقش قرآن پیشرفت زندگی دانست و افزود: تاکنون 250 نفر برای حضور در این همایش ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش لرستان به برگزاری گفتمان دینی دانش‌آموزان جهان اسلام اشاره کرد و گفت: این همایش در سال تحصیلی 95-96 با حضور 10 کشور مسلمان جهان در استان لرستان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه چهار هزار و 748 آموزشگاه در استان لرستان وجود دارد، عنوان  کرد: از سه هزار و 980 آموزشگاهی که فضای مدرسه‌ای دارند هزار و 440 مورد دارای نمازخانه هستند.

یوسفوند تعداد نمازخانه‌های مستقل در آموزشگاه‌های استان را به‌استثنای مدارس غیرانتفاعی650 مورد برشمرد و بیان کرد: در مابقی آموزشگاه‌ها در فضای مشترک مانند کلاس درس، سالن و حیاط مدرسه اقامه نماز می‌شود.

وی بابیان اینکه هزار و 350 آموزش گاه فاقد نمازخانه هستند،  تصریح کرد: این آموزشگاه‌ها اکثر قدیم ساز و تخریبی هستند که غالباً در روستاها و مناطق کم‌جمعیت‌اند و اگر حضور خیران باشد این ظرفیت وجود دارد که این مدارس نیز ساخته شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش لرستان با بیان اینکه امسال 100 نمازخانه از طرف استانداری لرستان در آموزشگاه‌های فاقد نمازخانه احداث می‌شود،گفت: برای احداث نمازخانه در دیگر مدارس نیز در حال رایزنی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء هستیم و از طرفی برای مشارکت خیران نیز در این امر جلساتی برگزارشده که در صورت همکاری خیران و استفاده از ظرفیت آن‌ها می‌توان نمازخانه‌های بیشتری اضافه کرد.

وی به برگزاری مسابقات 9 گانه قرآنی در سال تحصیلی 94-95 اشاره و اظهار داشت: سال گذشته  از 312 هزار دانش‌آموز لرستانی 165 هزار نفر در مسابقات قرانی شرکت کردند که در این زمینه 9 دادن آموز لرستانی رتبه‌های نخست کشوری را کسب کردند.

یوسفوند به برگزاری مسابقات قرآنی در 9 رشته قرائت قرآن، حفظ موضوعی قرآن، اذان، احکام، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه مسابقه ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان اشاره کرد و افزود: مرحله آموزشگاهی و استانی مسابقات قرآنی در استان برگزارشده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: برای مرحله کشوری دانش‌آموزان برگزیده استان  بعد از ماه مبارک رمضان به خراسان رضوی و همدان اعزام می‌شوند.