جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

همایش نماز و آموزه‌های مهدویت در زندگی در خرم‌آباد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش نماز و آموزه‌های مهدویت در زندگی در خرم‌آباد برگزار شد

همایش نماز و آموزه‌های مهدویت در زندگی در خرم‌آباد برگزار شد

همایش نماز و آموزه‌های مهدویت با حضور رئیس مرکز تخصصی نماز کشور در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ظهر روز سه شنبه همایش نماز و آموزه‌های مهدویت در زندگی به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی(عج) با حضور حجت‌الاسلام صادق کفیل رئیس مرکز تخصصی نماز کشور در سالن اجتماعات استانداری لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.

کفیل در این همایش در خصوص نقش خانواده در تربیت فرزندان اظهار کرد: خانواده دارای شش شاخص مهم و اساسی است که اگر به آن توجه شود، پیوسته همه وجود افراد در خدمت خانواده می‌شود.

رئیس مرکز تخصصی نماز کشور افزود: در علم روانشناسی ثابت شده که بیشترین زمان تربیت فرزندان با خانواده است.

وی با بیان اینکه اوج خلاقیت فرزندان بین دو تا چهار سالگی است، گفت: خلاقیت در سن هفت سالگی به 10 درصد می‌رسد، به عبارت دیگر پدر و مادر فرزندی را تحویل آموزش‌ و پرورش می‌دهند که 90 درصد از خلاقیتش از بین رفته است.

استاد ارشد حوزه علمیه قم تصریح کرد: خانواده‌ها از مجموعه‌ای توقع تربیت دارند که خودشان خلاقیت فرزند را گرفته‌اند.

کفیل با تاکید به مهم بودن نظام خانواده اظهار کرد: خانواده به اندازه‌ای مهم است که فرزند در هفت سال دوم عمرش بیشترین پیوند را با آن دارد.

رئیس مرکز تخصصی نماز کشور یادآور شد: به طور کلی می‌توان گفت که بهترین زمان، بیشترین وقت و بهترین نوع تربیت فرزندان در اختیار خانواده است که مدل محبت بهترین نوع آن است.

وی قانون وراثت، اراده و محیط را در بحث تربیت فرزندان مهم دانست و اضافه کرد: هر سه این موارد به خانواده باز می‌گردد و روانشناسانی که قانون وراثت را قبول دارند تا 70 درصد آن را پذیرفته‌اند.

استاد ارشد حوزه علمیه قم خاطرنشان شد: 70 درصد از صفات فرزندان ارثی است و خانواده زمینه مناسب را برای کاهش و یا افزایش اراده فراهم می‌کند.

کفیل تاکید کرد: بنابراین همه باید بسیج شوند تا خانواده‌ها در جامعه تبدیل به یک خانواده‌ دینی شود، اما متاسفانه عادت شده که همگی تقصیر را گردن دیگری بیندازند که این موضوع خود مشکل جدی‌تری در زمینه مشکلات است.

رئیس مرکز تخصصی نماز کشور در پایان گفت: نظام خانواده جامعه دارای مشکلاتی است و با وجود برکات زیاد کشور بعد از انقلاب متاسفانه خانواده‌ها دارای معضلات زیادی هستند.