جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

همایش کارگاه آموزشی فرهنگ منابع طبیعی در سلسله - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش کارگاه آموزشی فرهنگ منابع طبیعی در سلسله

همایش کارگاه آموزشی فرهنگ منابع طبیعی در سلسله

صبح امروز همایش کارگاه آموزشی فرهنگ منابع طبیعی با رویکرد تهدیدات و چالش‌های زیست محیطی در سلسله برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلسله، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در این همایش با تأکید بر جایگاه مهم منابع خدادادی در رشد و توسعه کشور اظهار کرد: تخریب منابع طبیعی خسارات جبران‌ناپذیری را برای کشور به خصوص بر اقتصاد آن به همراه دارد.

وی افزود: حفاظت از منابع طبیعی امری است که مقام معظم رهبری بر آن بسیار تأکید داشته و همگان را ملزم به رعایت آن کرده است.

 نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دولت باید با برنامه‌ریزی‌های مدون امکانات و لوازم گرمایشی روستاهای جنگل نشین را فراهم کند، تا روستائیان جنگل‌نشین نسبت به قطع درختان اقدام نکنند.

سوری خاطرنشان کرد: تا زمانی که این امکانات برای روستاهای حاشیه جنگل فراهم نشود، تخریب جنگل‌ها به عنوان یک تهدید پایدار است.

در ادامه فرماندار سلسله با بیان اینکه دو میلیون هکتار جنگل در سراسر کشور وجود دارد، گفت: از این میزان استان لرستان در رتبه دوم استان‌های زاگرس‌نشین قرار دارد.

علی سلیمانی افزود: شهرستان الشتر دارای 112 هزار هکتار منابع طبیعی است که 58 هزار هکتار از آن جنگل است.

فرماندار سلسله با تأکید بر لزوم حفظ و حراست از منابع طبیعی گفت: اقدامات مناسبی در جهت حفظ منابع طبیعی صورت گرفته، اما با توجه به وسعت گسترده جنگل‌ها و مراتع در سلسله اقدامات بیشتری در این عرصه ضروری به نظر می‌آید.

در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی سلسله با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حراست از منابع طبیعی گفت: حراست از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی و طبیعی وظیفه‌ای همگانی است که همکاری سایر دستگاه‌ها را می‌طلبد.

سعیدی افزود: فرهنگ‌سازی در جهت حراست از منابع طبیعی از برنامه‌های دارای اولویت این اداره است.