سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

همایش یاران بی‌ادعا در استان لرستان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش یاران بی‌ادعا در استان لرستان برگزار شد

همایش یاران بی‌ادعا در استان لرستان برگزار شد

چهارمین همایش یاران بی‌ادعا ظهر روز سه شنبه در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، چهارمین همایش یاران بی‌ادعا ظهر روز سه شنبه با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان و جمعی از دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان برگزار شد.

سعید محمدزاده رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان در این همایش اظهار داشت: جنگ تحمیلی در سال 59 با محاسباتی پیچیده متشکل از افکار 48 کشور دنیا شکل گرفت که قصد داشتند بخشی از سرزمین جمهوری اسلامی را به تسخیر خود درآوردند.

وی افزود: با توجه به اینکه جنگ تحمیلی پس از انقلاب رخ داد امکانات کشور محدود بود که با همین امکانات توانستیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم اما نکته مهمی که سبب پیروزی جمهوری اسلامی شد معنویت نیروها و رزمندگان اسلام بود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان عنوان کرد: کشورهای غربی به‌ ویژه آمریکا و اسرائیل با برنامه‌ریزی خاصی جنگ را بر ملت ایران آغاز کردند و نه‌ تنها تجهیزات و امکانات خود را در این حمله به ورطه آزمایش قرار دادند بلکه نیروی انسانی خود را نیز به مناطق عملیاتی اعزام کردند.

وی بیان کرد: محاسبات دشمن بر این اساس بود پس از یک الی 2 سال که از جنگ بگذرد می‌توانند بخشی از ایران را تسخیر کرده و استان خوزستان را جزئی از خاک عراق قلمداد کنند ولی توجه به معنویتی که به‌صورت ریشه‌ای و پایدار در کشور نهادینه‌شده بود نداشتند.

محمدزاده تصریح کرد: 8 سال دفاع مقدس نه‌تنها مقابله با نیروهای خارجی بود بلکه منافقان، کمونیسم‌ها و سرمایه‌داران داخلی نیز دست به خیانت زدند به‌طوری‌که منافقان داخلی بخش اعظمی از نیروهای دشمن را تشکیل می‌دادند و فعالیت بخشی از نیروهای سپاه و اطلاعات برای خنثی کردن توطئه‌های منافقان داخلی بود.

وی با بیان اینکه شهدا در جایگاهی قرار دارند که نمی‌توانیم منزلت آن‌ها را درک کنیم و کسی می‌تواند به شهدا شناخت پیدا کند که به مقام شهادت رسیده باشد گفت: معنویتی که در کشور وجود داشت سبب ضعف دشمن و رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی شد و این معنویت به‌گونه‌ای ریشه دوانده که ایران اسلامی نه‌ تنها خود کشور امنی است بلکه وجودش موجب امنیت کشورهای همسایه شده است.