سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

همایش یاوران وقف در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش یاوران وقف در استان لرستان برگزار می‌شود

همایش یاوران وقف در استان لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: همایش یاوران وقف ۱۵ آذر ماه در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در روز هشتم آذرماه همایش لبیک یا رسول‌الله(ص) در استان برگزار می‌شود اظهار داشت: این همایش به مناسبت رحلت پیامبر(ص) در 46 بقعه استان لرستان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه این همایش در شهر خرم‌آباد در حرم امام‌زاده زید بن علی(ع) برگزار می‌شود افزود: در روز نهم آذرماه نیز نشست تخصصی وقف برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اینکه در روز دهم آذرماه همایش پیاده‌روی حرم تا حرم در خرم‌آباد برگزار می‌شود عنوان کرد: این همایش به مناسبت شهادت امام رضا(ع) از حرم امام‌زاده عبدالله تا حرم امام‌زاده زید بن علی(ع) برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در روز یازدهم آذرماه همایش وقف و حوزه‌های علمیه و نشست تخصصی با نخبگان استان برگزار خواهد شد.

خاکباز با بیان اینکه در روز دوازدهم نمایشگاه وقف در مصلی الغدیر و امام زادگان شاخص استان لرستان برپا می‌شود تصریح کرد: 13 آذرماه همایش و نشست وقف و سلامت با جامعه پزشکان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در روز 14 آذرماه دیدار با خانواده شهدا در دستور کار اوقاف و امور خیریه لرستان قرار دارد و طی این روز از خانواده شهدا در سراسر استان لرستان دیدار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان بابیان اینکه 15 آذر همایش یاوران وقف در استان برگزار می‌شود گفت: موقوفاتی در استان وجود دارد که طی سنوات گذشته موردعنایت واقع نشده‌اند این در حالی است که اوقاف لرستان طی اقدامی کمتر از یک سال سرمایه‌گذاری‌های ارزش‌مندی روی این موقوفات انجام داده است.

وی اظهار داشت: در 16 آذرماه نشست تخصصی با دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و برگزاری کنگره بزرگداشت عالم واقف آیت‌الله قاضی است در هفته اول اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

خاکباز افزود: هفدهم آذرماه برای اولین بار در لرستان تجلیل از 100 دانش‌آموز استان توسط بنیاد البرز برگزار می‌شود و موسسه قلم چی نیز تمام دارایی خود را برای دانش‌آموزانی که معدلی بالای 18 دارند و نیازمند هستند وقف کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان عنوان کرد: یکی از برنامه‌های اوقاف لرستان پلاک‌کوبی موقوفات به اسم واقفان خیراندیش است.

وی بیان کرد: در استان لرستان 10 امام‌زاده شاخص وجود دارد که از این تعداد دو امامزاده در تراز کشوری قرار دارند؛ در سنوات گذشته بزرگ‌ترین حمایت از جامعه پزشکی توسط مردم از کانال اوقاف و امور خیریه انجام‌شده است و سال گذشته حدود یک میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در استان لرستان وقف‌شده است.

خاکباز تصریح کرد: کلینیک تخصصی در بروجرد ساخته می‌شود که با توجه به نیت واقف برای عموم مردم 50 درصد معالجه رایگان است.