رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

همدلی ملت و دولت پشتوانه طلایی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران است - نمایش محتوای خبر

 

 

همدلی ملت و دولت پشتوانه طلایی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران است

همدلی ملت و دولت پشتوانه طلایی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران است

حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا اظهار داشت: ‌۱۲‌ فروردین یکی از نقاط عطف تاریخی ملت ایران انقلاب اسلامی است چراکه این واقعه گردنه بسیار سختی بود که به رهبری امام خمینی (ره) با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

وی افزود: موفقیت انقلاب اسلامی در ۱۲‌ فروردین در حالی بود که دشمنان به دنبال انحراف و به بیراهه کشاندن انقلاب اسلامی بودند و در دشمنی با انقلاب با تمام توان از توانمندی خود استفاده کردند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: ۱۲ ‌فروردین پیروزی حق بر باطل، پیروزی انقلابیان برومند و به تعبیر امام خمینی (ره) سرآغازی به حکومت الله بعد از چند هزار سال در جمهوری اسلامی ایران بود.

وی بیان کرد: عنایت الهی در رقم خوردن مشارکت بسیار بی‌نظیر مردم در انتخابات ۱۲‌ فروردین ۵۸ وجود داشت چراکه در طول تاریخ هیچ موردی نبوده که همه‌پرسی با این وسعت و جمعیت شرکت داشته باشند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد به زمان‌شناسی امام خمینی در برگزاری انتخابات ۱۲ فروردین ۵۸‌ اشاره کرد گفت: ۱۲ فروردین پیام جمهوری اسلامی بود که به‌طور مشخص هدف انقلاب انقلابیان اسلام بوده است.

متقی نیا خاطرنشان کرد: هم‌اکنون همه ما باید ادامه‌دهنده راه انقلاب و پاسدار هر دو رکن جمهوریت و اسلامیت باشیم.

وی در رابطه با شعار همدلی وهم زبانی دولت و ملت از طرف مقام معظم رهبری، افزود: اعلام شعار سال توسط مقام معظم رهبری آینه‌ای برای نشان دادن نیازها، فرصت‌ها و تهدیدهای انقلاب اسلامی ایران است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد تصریح کرد: موضوعی که در شعار سال توسط مقام معظم رهبری بیان می‌شود نشان‌دهنده اولویت آن موضوع در بین موضوعات مختلف است.

وی در ارتباط با شعار سال اظهار داشت: وظیفه دولت و ملت این است که ابتدا پیام مقام معظم رهبری را خوب درک و باور عمیق به این اسم پیدا کنند.

متقی نیا عنوان کرد: دولت و ملت در راستای موضوع سال پیگیری و اقدام عملی داشته باشند و از هرگونه کار تبلیغاتی سطحی در این زمینه باید خودداری کنند.

وی بیان کرد: تحقق شعار سال نیاز به چاپ بنر، پوستر و کتاب ندارد بلکه اقدام عملی را می‌طلبد؛ تنها در مدت دو روز فردا دیروز می‌شود بنابراین برای عملیاتی کردن مطالبه مقام معظم رهبری از همان روز نخست فروردین باید شروع کرد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری زمینه‌هایی را برای ایجاد همدلی دولت و ملت بیان کردند از جمله اینکه دولتی‌ها خدمتگزار، کارگذار و خادم ملت هستند و ملت نیز کارفرما و ولی‌نعمت دولت است.

وی گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری انتقادات خیرخواهانه دلسوزانه به همدلی کمک می‌کند و در هر دو طرف ملت و دولت باید از اهانت کردن، تحقیر کردن و سیاه نمایی پرهیز کنند.

متقی نیا تصریح کرد: مسئله دیگر همدلی دولت و ملت این است که ملت به مسائل معنوی فرهنگی توجه جدی کند و مسائل اقتصادی را با نگاه به درون در اولویت قرار دهد.

وی در رابطه با مذاکرات هسته‌ای ایران افزود: ملت ایران حسن نیت خود را به‌طور واضح روشن اثبات کرده است و نخستین مطالبه ایران لغو تمام تحریم‌ها به‌طور یکجا است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به حمایت ملت ایران از گروه مذاکره هسته‌ای عنوان کرد: طبعاً گروه مذاکره‌کننده ایران در جدال نفس‌گیر سختی با دشمنان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه همدلی ملت دولت پشتوانه طلایی گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای است، بیان کرد: ‌امیدواریم گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران موفق شوند رفع تحریم‌ها را به‌طور یکجا به تصویب برسانند.