جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

همدلی و هم‌زبانی با خدمت به مردم محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همدلی و هم‌زبانی با خدمت به مردم محقق می‌شود

همدلی و هم‌زبانی با خدمت به مردم محقق می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مسئولان دقت داشته باشند همدلی و هم‌زبانی با شعار محقق نمی‌شود بلکه راهکار تحقق آن خدمت به مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی در اولین همایش استانی «نقش جوانان در همدلی و هم‌زبانی» که در سالن سینمای شهرستان دلفان برگزار شد، اظهار داشت: آغاز امسال با درایت و حکمت مقام معظم رهبری به سال ملت و دولت، همدلی و هم‌زبانی» نام‌گذاری شده که این نشانه  دوراندیشی و بصیرت رهبری فرزانه انقلاب  ایران است.

وی در رابطه با فلسفه نام‌گذاری شعار امسال، افزود: گرچه وحدت و همدلی، یک استراتژی همیشگی است اما امسال به دلیل اینکه دو  مناسبت مهم و سرنوشت‌ساز مذاکره هسته‌ای ایران و 1+5 را پیشرو داریم، ضرورت همدلی بین دولت و ملت بیش از سال‌های گذشته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان اینکه جوانان معنی واقعی کلمه تحقق‌بخش وحدت و همدلی هستند، عنوان کرد: در زمان صدر اسلام، ایران و روم دو امپراتوری و ابرقدرت بزرگ آن زمان بودند که بعدها تحت سیطره اسلام قرار گرفتند و عواملی که سبب پایهگذاری فرهنگ و تمدن اسلامی در دنیا شد، نخست نصرت و تأییدات خداوند متعال، سپس وحدت و هم‌زبانی و پس‌از آن تبعیت از رسول خدا بود.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) با تکیه‌بر جوانان فرهنگ و تمدن اسلامی را پایه‌گذاری کرد، تصریح کرد: در زمان بعثت نبی اسلام، جوانان به ایشان پیوستند و کهنسالان  به مخالفت با پیامبر(ص) بر خواستند؛ جوانان بخش اعظم سپاه پیامبر اکرم (ص) را تشکیل می‌دادند و در بیش از 60 جنگ ایشان را همراهی کردند.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: پس از 1400 سال از آغاز اسلام، امام خمینی (ره) قیام کرد و بازهم این جوانان بودند که با لبیک به ندای امام خمینی (ره)، سبب پیروزی انقلاب اسلامی شدند، کما اینکه امام خمینی(ره) فرمود:«لشکریان من یا هنوز به دنیا نیامده‌اند و یا به‌تازگی متولدشده‌اند».

وی بابیان اینکه دفاع مقدس به‌واسطه مجاهدت جوانان به پیروزی رسید، بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی در حال گذر از یک پیچ تاریخی است که جوانان باید بتوانند شیطنت‌ها و  توطئه‌های آمریکا و اسرائیل را خنثی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان اینکه جوانان بیداری اسلامی منطقه را رقم‌زده‌اند، گفت: اگر امروز رژیم آل سعود که در گذشته به مدارا و سازش کردن معروف بود الآن به کشتار وحشیانه مردم یمن دست‌زده به این دلیل است که می‌بیند انقلاب اسلامی با شتاب در حال نابودی حکومت‌های مرتجع است.

وی در رابطه با عوامل ایجاد همدلی در جامعه، افزود: اولین عامل ترویج همدلی در جامعه، «حسن» است، جوانان به دلیل برخورداری از دل‌های پاک و نیت‌های صادقانه، از این صفت شایسته برخوردارند، دومین عامل نیز «حسن‌ظن» است که آن را باید در صفای باطن، عدم بدگمانی و دل‌های بی‌کینه جوانان جست‌وجو کرد.

حجت‌الاسلام میرعمادی صداقت را یکی دیگر از الزامات تحقق همدلی در جامعه دانست و عنوان کرد: صداقت به این معناست که  ظاهر و باطن انسان یکسان باشد، اگر مسئولان خدمت صادقانه را در دستور کار قرار دهند می‌توانند اعتماد مردم را جلب و همدلی را در جامعه تقویت کنند و امروز میبینیم که جوانان از تملق و چاپلوسی گریزان‌اند و گرایش به صداقت دارند.

وی با اشاره به مؤلفه «انصاف»، به‌عنوان یکی از عوامل ایجاد همدلی، تصریح کرد: استقلال‌طلبی جوان سبب شده که همواره همدل و همراه باشد و دوستی‌های خود را نه بر منافع مادی بلکه بر پایه حقایق پیش ببرد، «امید» یکی دیگر از مؤلفه‌های تقویت همدلی است که جوانان نماد انگیزه و امید در جامعه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: انتقادپذیری به‌عنوان یکی دیگر از پارامترهای تقویت همدلی در جامعه، معمولاً در جوانان بیشتر از سایر افراد جامعه دیده می‌شود زیرا آستانه صبر و تحمل و سعه‌صدر بالایی دارند.

وی بیان کرد: کار، تلاش و خستگی‌ناپذیری لازمه تحقق همدلی در جامعه است، حل مشکلات مردم و گره‌گشای از کار آن‌ها سبب همدلی است و از آنجایی‌که جوانان سرشار از انرژی و نشاط هستند، از روحیه خستگی‌ناپذیری نیز برخوردارند که نمود آن را می‌توان در اردوهای جهادی که توسط بسیج سازندگی برگزار می‌شود مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه همدلی با شعار محقق نمی‌شود، گفت: مسئولان باید رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند و از جناح‌بازی و سیاسی‌کاری پرهیز کنند، آیا با ترجیح منافع شخصی به منافع ملی، و قدرت‌طلبی می‌توان در جامعه همدلی ایجاد کرد؟