رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

همه استان‌ها تحت پوشش سامانه نامه‌رسان هوشمند قرار می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

همه استان‌ها تحت پوشش سامانه نامه‌رسان هوشمند قرار می‌گیرد

همه استان‌ها تحت پوشش سامانه نامه‌رسان هوشمند قرار می‌گیرد

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۲۰۶ میلیون مرسوله طی پنج ماهه نخست سالجاری در کشور توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلامرضا نجاری ظهر امروز در حاشیه همایش مدیران پست استان‌های زاگرس‌نشین که در سالن جلسات شرکت پست لرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توزیع مرسولات یکی از اساسی‌ترین وظایف شرکت ملی پست ایران است که در عصر حاضر مرسولات از حیطه پاکت و بسته خارج شده و عمده پست در تمام کشورهای دنیا به سمت بی تو بی، جی تو بی و جی تو سی رفته است.

وی با بیان اینکه در ایران مدل جی تو سی (از دولت به مردم) را زیاد داریم، افزود: یکی از قراردادهای ما قرارداد توزیع کارت‌های شرکت ویژن کارت ایرانیان است که این شرکت با اخذ مجوزهای لازم راه‌اندازی شده و نمایندگی تعدادی از شرکت‌های خارجی از جمله مسترکارت شعبه هنگ کنگ را دارد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: شیوه کار به این صورت است که علاقه‌مندان از طریق آنلاین و با مراجعه به سایت مسترکارت ایران ثبت نام کرده و توزیع آن توسط پست در اقصی نقاط کشور انجام می‌شود که در زمان توزیع مأموران پست فرد را احراز هویت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از زمان تحویل این کارت به متقاضی مأموریت پست به اتمام می‌رسد، بیان کرد: این قرارداد سه جانبه بین شرکت ویژن کارت ایرانیان و پست و از طرفی بین شرکت ویژن کارت ایرانیان و صرافی ثامن است که این صرافی دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی بوده و عملیات بانکی این کارت‌ها توسط این صرافی انجام می‌شود.

نجاری با بیان اینکه واحد پستی ثبت نام کسانی که نتوانند به طور آنلاین برای مسترکارت ثبت نام کنند را انجام می‌دهد، گفت: ثبت نام آنلاین و توزیع کارت‌ها در حال انجام است اما ثبت نام در واحدهای پستی را فعلا دست نگه داشتیم، از استعلام از بانک مرکزی برای ثبت نام از طریق پستی را داشته باشیم یا خیر که امیدواریم تا پایان همین هفته پاسخ آن را دریافت کنیم.

وی تصریح کرد: پس از ابلاغ اساسنامه جدید شرکت ملی پست ایران مهمترین بحث ما در حوزه‌های پروژه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، نشانی املاک و ارائه شناسه مکان به تمامی شهروندان کشور و جی نفع است که زیرساخت دولت الکترونیک است.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران سامانه یکپارچه مدیریت املاک را مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: با اعتباری که اختصاص دادند در حال نهایی شدن است که با استقرار این سامانه استعلامات بین دستگاهی در حوزه ملک ساماندهی شده و از طریق این سامانه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 206 میلیون مرسوله طی پنج ماهه نخست سالجاری در کشور توزیع شده است، اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که تا پایان سالجاری به حداقل 600 میلیون مرسوله برسیم چراکه به طور معمول در نیمه دوم سال پیک کاری ما بیشتر می‌شود.

نجاری با بیان اینکه بیشترین توزیع مرسوله متعلق به استان‌های بزرگ تهران، خراسان رضوی، اصفهان و فارس بوده است، گفت: تصمیم داریم تا روز جهانی پست که 17 مهرماه است تمامی کشور را تحت پوشش سامانه نامه‌رسان هوشمند ببریم که اپلیکشین آن در گوشی‌های هوشمند نصب شده و علاوه بر اینکه نامه‌رسان تحت رصد ماست، عملیات توزیع آن نیز به صورت آنلاین متنقل می‌شود که این سرعت پاسخگویی ما به مشتری را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه این توزیع الکترونیکی در لرستان در شهرستان‌های خرم‌آباد و دورود راه‌اندازی شده است، افزود: در نقطه گذاری‌های تمام مناطق شهری کشور در فضای الکترونیکی انجام شده و تصمیم داریم تا پایان سالجاری کدگذاری 50 درصد باقیمانده مناطق روستایی را انجام دهیم.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شرکت پست تکلیف قانونی دارد از ابتدای سال 96 ژئوکد تمام اماکن کشور را مشخص کرده باشد، عنوان کرد: امیدواریم در پروژه‌های 17 مهرماه خود ژئوکد حداقل چهار تا از مراکز استان‌های بزرگ از جمله تهران، اصفهان، مشهد و تبریز را بهره‌برداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه 40 میلیون مکان برای کدگذاری در کشور وجود دارد، بیان کرد: بین 12 تا 15 میلیون آن روستایی و مابقی شهری هستند.