رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

همه روستاهای شهرستان ازنا از نعمت گاز برخوردار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همه روستاهای شهرستان ازنا از نعمت گاز برخوردار می‌شود

همه روستاهای شهرستان ازنا از نعمت گاز برخوردار می‌شود

فرماندار ازنا گفت: گازرسانی به همه روستاهای ازنا انجام و این شهرستان به نخستین شهرستان سبز استان لرستان تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد اسد عبدالهی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی در دو بخش اقتصادی و بخش اجتماعی فرهنگی می‌توان کارکرد که در این  حوزه اقدامات بزرگی در استان انجام‌شده است.

وی افزود: طرحی به‌عنوان بزرگراه چهار خطه ازنا به شازند تحت عنوان  مهر ماندگار در سال  92 بدون هیچ طرحی آغازشده  درحالی‌که یک ریال هم برای آن پیش‌بینی‌نشده، جز طرح ملی و استانی نبوده والان  مطالبه مردم شده است.

فرماندار ازنا عنوان کرد: 20 کیلومتر از این بزرگراه آماده است و ازجمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان لرستان به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: فولاد ازنا که بزرگ‌ترین پروژه بخش خصوصی کشور در  مقطعی که شروع به کارشده بود 12 سال تعطیل شد ولی با پیگیری‌های انجام‌شده در حال حاضر حدود 200 نفر نیروی متخصص و کارگر در این کارخانه مشغول کار هستند.

عبدالهی تصریح کرد: شش هزار و 500 تن مواد اولیه که به خاطر تحریم‌ها بلوکه‌شده بود وارد کشور شده و مهندسان این کار نیز در کارخانه مستقرشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سد ازنا فقط برای تبلیغات احداث‌شده حتی تخصیص آب نیز داده نمی‌شود این در حالی است که این سد باید در سال 96 باید به آبگیری برسد.

فرماندار ازنا گفت: طرح گازرسانی به روستاهای ازنا از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود و بنا است شهرستان ازنا به نخستین شهرستان سبز استان لرستان تبدیل شود و همه روستاهای آن از نعمت گاز  برخوردار شوند.