رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

هنرمندان تاریخ شفاهی دوران انقلاب و دفاع مقدس لرستان را مکتوب کنند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

هنرمندان تاریخ شفاهی دوران انقلاب و دفاع مقدس لرستان را مکتوب کنند‌

هنرمندان تاریخ شفاهی دوران انقلاب و دفاع مقدس لرستان را مکتوب کنند‌

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: لرستان نقش مؤثری در جریان انقلاب و دفاع مقدس داشته اما هنوز در زمینه ثبت تاریخ شفاهی این دوران اقدام کافی انجام‌نشده پس می‌طلبد هنرمندان تاریخ شفاهی لرستان را مکتوب کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدحسین امیدی پور عصر امروز در مراسم تجلیل از هنرمندان استان لرستان، اظهار داشت: سال گذشته حوزه هنری استان لرستان در رابطه با هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هفت پروژه را در دستور کار خود قرارداد که برخی از این پروژه‌ها به اتمام و برخی نیز در حال پیگیری هستند تا انشاءالله هنرمندان به‌زودی بتوانند از آنها استفاده کنند.

وی افزود: با وجود اینکه استان لرستان نقش تأثیرگذاری در جریان انقلاب و دفاع مقدس داشته اما متأسفانه در راستای ثبت تاریخ شفاهی انقلاب دفاع مقدس لرستان به تاریخ مکتوب اقدام کافی انجام‌نشده است.

رئیس حوزه هنری لرستان عنوان کرد: تاریخ شفاهی دوران انقلاب دفاع مقدس لرستان هنوز به شکل مکتوب و قابل استناد در نیامده از طرفی راویان خاطرات دوران دفاع مقدس به خاطر کهولت سن از بین ما رفته‌اند بنابراین می‌طلبد تا هنرمندان لرستانی در فرصتی که هست خاطرات این پیشکسوتان را ثبت و ضبط کنند.

وی بابیان اینکه ثبت وقایع نگارش دوران انقلاب و دفاع مقدس به‌نوعی ثبت هویت تاریخ معاصر است، گفت: می‌طلبد هنرمندان لرستانی در بخش‌های مختلف اقدام کنند.

امیدی پور تصریح کرد: امیدواریم در لرستان با تلاش هنرمندان انقلابی و حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان بتوانیم جایگاه هنر انقلاب اسلامی را  بیش‌ازپیش به دست آوریم.