رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

هیئت ورزش‌های رزمی لرستان خانه اختصاصی ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

هیئت ورزش‌های رزمی لرستان خانه اختصاصی ندارد

هیئت ورزش‌های رزمی لرستان خانه اختصاصی ندارد

دبیر هیئت رزمی لرستان گفت: هیئت ورزش‌های رزمی لرستان خانه اختصاصی برای برگزاری مسابقات، آزمون‌های ورزشی و کلاس‌های آموزش رزمی ندارد.

رامین مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: خوشبختانه روند ورزش‌های رزمی لرستان در مسیر پیشرفت است که تداوم این امر الزاماتی را می‌طلبد.

وی افزود: نبود امکانات و خانه رزمی، مهم‌ترین دغدغه و چالش  ورزش رزمی استان است، به‌طوری‌که در استان جایگاه و مرجع خاصی برای برگزاری آزمون‌های ورزشی و کلاس‌های آموزشی وجود ندارد.

دبیر هیئت رزمی لرستان عنوان کرد: از میان سبک‌های مختلف رشته‌های رزمی، سبک‌های کیک بوکسینگ، جوجیتسو، کشتی با کمربند و ساواته(بوکس فرانسوی) در لرستان پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ که امروز شاهد درخشش ورزشکاران لرستانی در عرصه‌های قهرمانی کشور و جهان هستیم.

وی تصریح کرد: به‌طورکلی مردم مناطق زاگرس نشین به علت اقلیم خاص منطقه از توان رزمی و نیروی بدنی بالقوه‌ای برخوردارند, به‌همین دلیل معمولاً در ورزش‌های انفرادی موفق عمل می‌کنند، ولی متأسفانه بسیاری از این قابلیت‌ها و استعدادها به دلیل عدم‌حمایت مسئولان فرصت شکوفایی ندارند و یا اینکه به حاشیه رانده می‌شوند.

مرادی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه اسپانسرهایی برای حمایت مالی از ورزشکاران لرستان وجود ندارد، عمر قهرمانی ورزشکاران بین یک تا دو سال است.

وی افزود: امروز غیر از فوتبال، هیچ ورزشی پتانسیل درآمدی ندارد، بنابراین معمولاً کسانی که به عرصه ورزش‌ وارد می‌شوند، پس از مدتی برای تأمین هزینه‌های زندگی درصدد یافتن شغلی، از ادامه ورزش‌های قهرمانی صرفنظر می‌کنند.

دبیر هیئت رزمی لرستان بیان کرد: امید است که مسئولان رایزنی‌های لازم برای جذب اسپانسر به‌عنوان یکی از الزامات  پیشرفت ورزش استان را در دستور کار قرار داده و در این رابطه جدیت لازم را داشته باشند.

مرادی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه ورزش‌های رزمی معمولاً از رسانه پخش نمی‌شوند، حامیان مالی به‌منظور تبلیغ مؤثر ترجیح می‌دهند سرمایه خود را برای ورزشی مانند فوتبال و والیبال که بیشتر دیده می‌شود، هزینه کنند.