جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

هیچ‌گونه افزایش عوارضی در سازمان‌های تابع شهرداری خرم آباد رخ نداده است - نمایش محتوای خبر

 

 

هیچ‌گونه افزایش عوارضی در سازمان‌های تابع شهرداری خرم آباد رخ نداده است

هیچ‌گونه افزایش عوارضی در سازمان‌های تابع شهرداری خرم آباد رخ نداده است

عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: در سازمان‌هایی که تابع شهرداری هستند هیچ افزایش عوارضی صورت نگرفته است.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، حسن آذری شامگاه سه شنبه در جلسه شورای شهر خرم آباد که در محل صحن این شورا برگزار شد ضمن تبریک سالروز ورود امام خمینی (ره)به میهن  ایران اسلامی اظهار داشت: براساس قانون هر حرفهای که ارزش افزوده پرداخت میکند از پرداخت عوارض به شهرداری معاف است.

وی افزود: همچنین در خصوص تابلوهای سر در مغازه‌ها،  پزشکان و حرفه‌های مختلف از طرف سازمان میادین قبلا عوارضی دریافت می‌شد که این مورد نیز حذف شده و اکنون بسیاری از افراد می‌توانند از تابلوها استفاده کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد در رابطه با بافت‌های فرسوده سطح شهر خرم آباد عنوان کرد: شهرداری برای کاربری‌های تجاری در بافت‌های فرسوده تا 50 متر 30 درصد و در بافت‌های  مسکونی 60 درصد تخفیف می‌دهد.

وی بیان کرد: در سال جاری شهرداری پیشنهاد داد صنوف و کسبه‌ای که برای نخستین بار صدور پروانه انجام می‌دهد 5 برابر به مدت 1 سال پرداخت کنند، که این پیشنهاد نیز در شورا حذف شد.

آذری گفت: در سال 85 در رابطه با بحث بازیافت کشور تغییراتی ایجاد شد و آن را مدیریت پسماند نامگذاری کردند.

وی تصریح کرد: همچنین در خصوص کاهش عوارضات بها خدمات نوسازی که همیشه از مردم دریافت می شود، بخش بها خدمات را حذف کرده‌ایم؛ در  سازمان‌هایی که تابع شهرداری هستند هیچ افزایش عوارضی وجود نداشته است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه تاکسی رانی، اتوبوس رانی و پایانه‌ها برابر مصوبه شورا تبدیل به یک سازمان شدند، خاطر نشان کرد: در این رابطه لایحه عوارض محلی بر اساس یک واحد صادر می شود و این در حالی است که در این راستا کاهش عوارض صورت گرفته است.